Többek között a tegnapi hibájáról is kérdezték Dénest a svédek elleni edzőmeccs után.
A magyar labdarúgó válogatott hazai pályán 2–0-ra kikapott Svédországból felkészülési mérkőzésen, pénteken. A második svéd gól előtt hibázó Dibusz Dénes a mérkőzés után elmondta, legutóbb Paulo Dybala tudta úgy leolvasni passzát, mint a svéd Yasin Ayari. „Az első félidő nagyon jól nézett ki, de sajnos ismételten az a forgatókönyv érvényesült, hogy nekünk megvannak az elején a helyzeteink, azok kimaradnak, onnan pedig teljesen kiegyenlítetté válik a mérkőzés. Aztán a fordulást követően a svédek megszerezték a vezetést, ráadásul egy olyan szituációból, amire készültünk, hiszen tudtuk, hogy szeretik gyorsan lejátszani a szabadrúgásokat. Az én hibám aztán csak tetézte a bajt” – nyilatkozta a Puskás Aréna vegyes zónájában a Ferencváros kapusa, aki a 65. percben adott gólpasszt a svéd Yasin Ayarinak. „Nyilván bosszantó, lelesték a passzomat. Senki sem szeret hibázni, ráadásul ha a kapus teszi, akkor abból gól van. Visszagondolva legutóbb Paulo Dybala tett ellenem hasonlót még a Juventus színeiben. Azt gondolom, ha ötévente ez előfordul, akkor több már nem lesz szerintem” – fogalmazott a 34 éves kapus. Dibusz megjegyezte, továbbra is azért dolgoznak, hogy megforduljon a helyzet: „Nagyon bízom abban, hogy ez a sorozat egyszer már megszakad és újra el tudjuk érni, hogy mi szerezzük az első gólt és onnan menedzseljük a játékot. Október óta nem nyertünk, ez hosszú idő, ráadásul a szurkolóink minden meccsen mellettünk állnak, és fájó, hogy nem tudtunk szépen búcsúzni tőlük így a szezon végén, de az év legfontosabb szakasza majd a világbajnoki selejtezősorozat lesz.”





