Dibusz Dénes
90

Dibusz Dénes

Kapus Állampolgár Válogatható

2026/27-as szezon

  • Magyar Kupa-győztes — 2025-26
  • Bajnok — 2024-25
  • Bajnok — 2023-24
  • Bajnok — 2022-23
  • Magyar Kupa-győztes — 2021-22
  • Bajnok — 2021-22
  • Bajnok — 2020-21
  • Bajnok — 2019-20
  • Bajnok — 2018-19
  • Magyar Kupa-győztes — 2016-17
  • Magyar Kupa-győztes — 2015-16
  • Bajnok — 2015-16
  • Magyar Kupa-győztes — 2014-15
18 Meccs
1575 Perc
0 Gól
0 Gólpassz
0 G+A
0.00 G+A / 90
7.07 Olvasói osztályzat 16 értékelt mérkőzés

A meccsek és a percek között 1 felkészülési mérkőzés is benne van; a gólok, a gólpasszok és a G+A csak a tétmeccsekből.

Meccsnapló

Dátum Ellenfél Eredmény Perc G A Oszt.
2026-11-05 AC Milan 0-2 90 0 0 —
2026-11-01 Paksi FC 2-0 90 0 0 6.59
2026-10-25 MTK 5-0 90 0 0 6.67
2026-10-10 Debreceni VSC 1-1 90 0 0 5.70
2026-09-06 Újpesti Dózsa 2-2 90 0 0 5.32
2026-09-03 Győri ETO 0-3 90 0 0 7.89
2026-08-30 Felcsút 1-2 90 0 0 5.85
2026-08-27 Trabzonspor 4-0 90 0 0 7.86
2026-08-20 Trabzonspor 0-1 90 0 0 8.53
2026-08-17 ZTE 0-1 90 0 0 8.17
2026-08-13 Górnik Zabrze 1-1 90 0 0 7.43
2026-08-08 Real Madrid (felkészülési) 1-2 45 0 0 —
2026-08-05 Górnik Zabrze 1-0 90 0 0 7.21
2026-08-02 Vasas 0-0 90 0 0 6.45
2026-07-30 Twente 2-2 90 0 0 7.37
2026-07-23 Twente i 1-2 90 0 0 8.34
2026-07-16 Vojvodina O 3-0 90 0 0 7.12
2026-07-09 Vojvodina i 1-2 90 0 0 6.57

Wyscout-adatok

+5.67 Védőérték (xCG − kapott gól) 90 percre vetítve jobb, mint a fradista kapusidények 93%-a
14.67 Várható kapott gól (xCG)
9 Kapott gól

17 mérkőzés, 1636 perc — kapus poszton. A rövid beállásokat (20 percnél kevesebb) nem számoltuk bele. 1 felkészülési meccs sem szerepel benne — az a mérkőzéslistában ott van, de nem hasonlítunk hozzá.

Mihez mérjük? Minden sáv azt mutatja, hol áll az ő szokásos meccse a Fradi ugyanezen a poszton lejátszott meccsteljesítményei között — most: 23 kapus-meccs, 2026-27.

Hogyan számoljuk?
  • Szokásos meccs: az ő MEDIÁN meccsét mérjük a többiek egyes meccseihez — négy átlagos nap és egy nagy este nem ugyanaz, mint öt jó nap, és az egyetlen nagy este nem húzhatja fel a sávot.
  • 90 percre vetítve, a húsz percnél rövidebb beállások nélkül.
  • Házon belüli mérce: a viszonyítás a Fradi kerete, nem az NB I — aki itt a mezőny közepén áll, az a bajnokságban ettől még lehet az élmezőny.
  • A sáv jobbra = jobb; a szám maga a mért érték.
Minden érték 90 percre vetítve.
Mutató /90 Hol áll a csapaton belül
Várható kapott gól (xCG) 0.81 nincs elég meccs az összevetéshez
Kapott gól 0.5 a poszt közepe: 0.91 jobb, mint a kapus-meccsek 60%-a
Védés 2.37 a poszt közepe: 2.76 jobb, mint a kapus-meccsek 40%-a
Ellene leadott lövés 2.86 nincs elég meccs az összevetéshez
Pontos passz 12.98 a poszt közepe: 13.26 jobb, mint a kapus-meccsek 50%-a
Labdaszerzés 2.37 a poszt közepe: 1.91 jobb, mint a kapus-meccsek 50%-a

Számított mutatók

Mihez mérjük? Minden sáv azt mutatja, hol áll az ő szokásos meccse a Fradi ugyanezen a poszton lejátszott meccsteljesítményei között — most: 23 kapus-meccs, 2026-27.

Hogyan számoljuk?
  • Szokásos meccs: az ő MEDIÁN meccsét mérjük a többiek egyes meccseihez — négy átlagos nap és egy nagy este nem ugyanaz, mint öt jó nap, és az egyetlen nagy este nem húzhatja fel a sávot.
  • 90 percre vetítve, a húsz percnél rövidebb beállások nélkül.
  • Házon belüli mérce: a viszonyítás a Fradi kerete, nem az NB I — aki itt a mezőny közepén áll, az a bajnokságban ettől még lehet az élmezőny.
  • A sáv jobbra = jobb; a szám maga a mért érték.
Ezek nem a meccsjelentésből másolt számok, hanem képletek — mindegyik mellett ott áll, mit mér. A szezon egészéből számolva, nem a meccsek átlagaként.
Mutató Érték Hol áll a csapaton belül
Védőérték (xCG − kapott gól) Ahány góllal kevesebbet kapott, mint amennyit a rá tartó lövésekből egy átlagos kapus kapott volna. A pozitív szám a jó. 5.67 a poszt közepe: 0.17 jobb, mint a kapus-meccsek 52%-a
Védési hatékonyság A kapura tartó lövések hány százalékát védte. 82.69 a poszt közepe: 82.6 jobb, mint a kapus-meccsek 95%-a
Hogyan számoljuk ezeket?
Védőérték (xCG − kapott gól)
várható kapott gól (xCG) − ténylegesen kapott gól
Védési hatékonyság
védés ÷ kapura tartó lövés

Minden pályára lépés beleszámít, a néhány perces beállás is — a 90 percre vetítés épp ettől tisztességes, mert a lejátszott perc az osztó. Az összevetésben viszont annyit nyom, amennyi percből származik: négy perc egy huszonketted annyit, mint egy végigjátszott meccs.

Az utolsó mérkőzései

A csík színe a meccs eredménye, a telítettsége pedig azt mutatja, mennyire volt jó nap — a saját mércéjén, nem a csapatéhoz mérve.

győzelem döntetlen vereség a csík magassága: mennyire volt jó napja, a saját mércéjén

Fradista csúcsai

  • Pontos passz 45 · MTK - Ferencváros 1:1 · 95 perc · +152% a szokásosához képest · 441 mérkőzés közül

A 2015-16-os idénytől mérve — ez a legelső idény, amiről adat van. Ha korábban is itt játszott, azok a mérkőzései nincsenek az adatbázisban, és nem is lesznek: a Wyscout-adatsor itt kezdődik.

Klubrekordok

  • Pontos passz 45 · MTK - Ferencváros 1:1 · 1. legtöbb egy Fradi kapustól 2015 óta · 535 mérkőzésteljesítmény közül
  • Labdaszerzés 10 · Paksi SE - Ferencváros 0:2 · 1. legtöbb egy Fradi kapustól 2015 óta · 535 mérkőzésteljesítmény közül
  • Védés 9 · Dinamo Zagreb - Ferencváros 1:1 · 1. legtöbb egy Fradi kapustól 2015 óta · 535 mérkőzésteljesítmény közül
  • Hárított gól 2.76 · MOL Vidi - Ferencváros 1:2 · 1. legtöbb egy Fradi kapustól 2015 óta · 535 mérkőzésteljesítmény közül

Akikkel a legtöbbször

  • Botka Endre 192 közös meccs · legalább 14206 közös perc
  • Kristoffer Zachariassen 186 közös meccs · legalább 13471 közös perc
  • Tokmac Nguen 164 közös meccs · legalább 11821 közös perc
  • Miha Blazic 163 közös meccs · legalább 15384 közös perc
  • Lovrencsics Gergő 156 közös meccs · legalább 12807 közös perc

Fradistaként, idényről idényre

Csak a(z) Ferencváros színeiben lejátszott mérkőzések, a rövid beállásokkal együtt.

Idény Meccs Perc xCG Kapott gól Védés
2026-27 18 1 683 15.5 10 81.5%
2025-26 35 3 462 27.9 35 70.6%
2024-25 43 4 193 40.0 41 72.3%
2023-24 47 4 574 45.7 45 74.3%
2022-23 47 4 490 56.0 50 73.8%
2021-22 44 4 195 49.7 43 77.6%
2020-21 41 3 872 45.7 43 73.5%
2019-20 43 3 985 48.5 35 80.7%
2018-19 34 3 248 31.0 28 73.8%
2017-18 35 3 345 37.2 35 75.5%
2016-17 34 3 283 39.1 41 66.7%
2015-16 35 3 297 22.7 25 74.5%
12 idény 456 43 627 458.7 431 74.5%

Pályafutása

Várható kapott gól (xCG), 90 percre vetítve, szezononként — a(z) Ferencváros színeiben játszott meccsekből. További 10 idényt töltött máshol; azok nincsenek ezen a grafikonon.

Idény Meccs /90
2015-16 35 0.62
2016-17 34 1.07
2017-18 35 1
2018-19 34 0.86
2019-20 40 1.1
2020-21 40 1.08
2021-22 42 1.07
2022-23 44 1.15
2023-24 43 0.87
2024-25 43 0.86
2025-26 34 0.73
2026-27 17 0.81