Statisztikai adatok a keddi Bajnokok Ligája selejtezőről.

A meccs nagy részében 4-3-3-ban játszottunk, míg az utolsó 30 percben 4-4-1-1-re (vagy 4-4-2-re) álltunk át, Zachariassennel Mmaee mögött. A találkozón a BL-ben szükséges kontrajátékot gyakorolhattuk. A hazaiak többet támadtak (40+0, ill. 16+9), mi pedig így nagyon sok kontrát tudtunk vezetni. A hazaiak többször lőhettek kapura, de mi többször találtuk el azt (15/5 ill. 9/6) – a kvalitásbéli különbség xG-ben (0.78-1.41) és xcG-ben is (1.01-1.73) megmutatkozott.

A passzpontosságunk meglehetősen alacsony (81.6%) volt – az első harminc percben, míg megszoktuk a műfüvet, ez 75.5% volt, majd feljavult, egészen 84.4%-ig, ami nem sokkal marad el az elmúlt egy év átlagától (85.2%), de az idei korábbi három tétmeccsünkön ez 89.4% volt. A labdabirtoklás 50.25% – 49.75% volt, a párharcokat 96-92-re hoztuk. Nagyon sok, tíz labdavesztés vezetett hazai lövéshez (Somalia, S. Mmaee 2-2, Blazic, Wingo, Uzuni, Tokmac, Zachariassen, Tokmac 1-1) és sokszor, 19-szer tudta megszerezni a védekezőharmadunkban a labdát a Zalgiris – ezek a Slavia ellen nem elkövethető hibák. A passztempónk a Mezőkövesd (2-1) elleni meccs óta a legalacsonyabb volt (16.6 passz/perc), de így is gyorsabb, mint a hazaiaké. Nagyon sokszor, 34-szer kellett tisztáznunk (az átlag 14.4).

Az egyetlen játékos, akinek egyéni teljesítményére kitérünk: Csontos Dominik. A fiatal bekk 65 akciójának 60%-ban volt sikeres, 78%-kal passzolt, 18 párharcból 9-et nyert. 6 labdát adott el, 6-ot szerzett, 5 passzt lopott és 7-szer tisztázott, csak Samy tette ezt többször (8). A kezdők közül ő adta el a legkevesebbszer a labdát, ez igaz a hazai térfélen is. Passzpontosságánál a védelemben csak Samy volt jobb, kétszer szabálytalankodott.