Kiket nevezhetünk, hány fős kerettel készülhetünk a Ludogorec elleni playoff párharcra?
Az UEFA szabályai szerint a szeptemberben leadott A-kerethez három új játékost lehet hozzáadni a télen úgy, hogy a keret mérete a 25 fős (vagy a hazai és sajátnevelésű kvótákat is figyelembe véve kevesebb) maximumot nem haladhatja meg – azaz a kellő számú játékost le is kell venni a nevezési listáról. A télen eddig öt játékos érkezett: Varga Ádámot visszahívtuk Debrecenből, míg leigazoltuk Franko Kovacevicet, Elton Acelatsét, Corbu Máriuszt és Mariano Gómezt. A sajátnevelésű Varga Ádám már a határidő előtt a keret tagja lett, mellette három új játékost nevezhetünk – a nem hazai nevelésű, AEK-be igazolt Varga Barnabás mellett a transzferkérelmet beadó Alekszandar Pesity biztosan kikerül és minden bizonnyal a nemrég születésnapját ünneplő Stefan Gartenmannra sem számíthat a tavaszi EL-meccseken Robbie Keane. Az ő helyükre korlátozás nélkül nevezhetünk játékosokat. A védelmünk helyzetét tekintve Mariano Gómez helye biztosnak tűnik és aligha lep majd meg bárkit is, ha a másik két helyre Acolatse és Kovacevic kerül be.
Ebben az esetben így nézhet ki az A-keret:
Kapusok: Gróf, Varga Á. (Dibusz bekerülhet később is a kapusszabály miatt)
Védők: Makreckis, Cadu, Cissé, Raemaekers, Szalai, Lakatos, Gómez, O’Dowda, Nagy B.
Középpályások: Keita, Kanikovszki, Romao, Zachariassen, Levi, Ötvös, Madarász
Csatárok: Yusuf, Joseph, Kovacevic, Acolatse, Gruber, Lisztes
A 24-es keret mellett a B-listára a saját nevelésű, 21. évüket be nem töltött játékosok kerülhetnek (jelenleg ilyen: Tóth Zalán, Radnóti, Gólik). Nem lenne a tagja a keretnek (egyikőjük kivétellel továbbra sem): Botka, Abu Fani, Maiga, Rommens és (feltételezésünk szerint) Corbu – velük az NBI-ben és a Magyar Kupában számolhatna Keane.
Természetesen egy esetleges mai átigazolás még akár keverhet is a helyzeten.





