Hokisaink óriási küzdelemben, hosszabbításban maradtak alul az elődöntő hatodik mérkőzésén. A másik ágon a Brassó búcsúztatta a DEAC-ot, amivel eldőlt, hogy sorozatban harmadszor lesz a miénk a magyar bajnoki aranyérem.

Férfi jégkorong, Erste Liga, rájátszás, elődöntő, 6. mérkőzés
Sportclub Csíkszereda 4-3 (hu.) Ferencváros
Harmadok: 2-1, 1-1, 0-1, 1-0
Gólok: Kóger (Nagy G., Ellerby), Tóth A. (+1, Sági, Németh), Somogyi (Karmeniemi, Kóger)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Csíkszereda javára.

Beszámoló: Fradi.hu

Arany (Nagy K.)
Ellerby, Hegyi – Kóger, Nagy G., Somogyi
Tóth Gergely, Versteeg – Kulmala, Németh, Tóth A.
Kärmeniemi, Sarcia – Hajós, Pavuk, Sági
Boros, Tóth Gergő – Farkas, Roczanov, Tóth R.

Fodor Szabolcs

Az első két meccset kivéve a másik négy mérkőzés szinte ugyanolyan volt. Nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, de a Csíkszereda kulcsjátékosai lőtték a gólokat, amikor arra szükség volt, Szamankov meg rendkívül jól védett. Nekünk is megvoltak a helyzeteink minden meccsen, amelyekkel eldönthettünk volna a mi részünkre a továbbjutást. Ma is, különösen az utolsó harmadban frissebbek tudtunk maradni és ott nagyon ráborítottuk a pályát a Csíkszeredára. Hősiesen kivédekezték, és egy góllal többet lőttek, mint mi. A helyzeteink megvoltak újfent, de nem tudtuk kihasználni, a hazaiak pedig belőtték, így megérdemelten mennek a döntőbe.