A legutóbbi Nemzetek Ligája fordulóban hét játékosunk lépett pályára – Róbert Mak gólt is szerzett!

Dibusz, Botka és Sigér végig pályán volt a moszkvai 0-0 során. Zubkov kedden 64 percet kapott a spanyolok elleni ukrán 1-0-ás győzelmen Kijevben. Blazicot a szlovének 4-0-ás moldovai sikerének 74. percében lecserélték, Dvalit pedig Grúzia macedóniai 1-1-e 90. percében hozta le Vladimir Weiss szövetségi kapitány. Mak 55 percet kapott az Izraelt fogadó tót válogatottban, amelyben gólt is szerzett. Lecserélésekor még 2-0-ra vezettek, a vendégek azonban Zahavi mesterhármasával fordítottak az utolsó fél órában.

Civic, Uzuni és Kovacevic sérülés miatt nem vettek részt a válogatott meccseken, Haratin a padon maradt a spanyolok ellen, míg Tokmac a norvégok szűkített keretébe már nem került be, ahogy azt már korábban is megírtuk.

Dibusznak nem volt sok dolga, 1 lövésből 1-et védett (0.07 xcG) 25 passzából 19 volt pontos, 1-szer kellett kijönnie, 19-szer adtuk haza neki a labdát.

Botka 81 akciójának 60%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.05 xG). 76%-kal passzolt, de 7 hosszú labdájából 6 jó volt. 28 (!) párharcból 17-et nyert meg. 11 labdavesztése, 12 labdaszerzése volt. 7 passzt lopott.

Sigér 65 akciójának 58%-a sikeres volt. 74%-kal passzolt, 25 párharcból 12-t nyert meg. 11 labdát vesztett, 18-at (!) szerzett vissza, 3 passzt lopott le.

Blazic 73 percet volt pályán, 72 akciójának 85%-a sikeres volt. 2 lövése is kaput talált (0.36 xG). 96%-kal passzolt, 9 párharcból 7-et nyert. 5 labdát vesztett, tízet szerzett vissza, 5 passzt lopott le.

Dvali 92 percet játszott balhátvédként. 1 lövése volt (0.07 xG). 80%-kal passzolt, 17 párharcból 10-et nyert. 8 labdát vesztett, 8-at szerzett, 3 passzt lopott. 2 lövést készített elő.

Mak 55 percet kapott, 56 akciójának 59%-a volt sikeres. 2 lövéséből 1 gólja van (0.25 xG). 80%-kal passzolt, 9 párharcból 2-t nyert meg. 1 lövést készített elő (0.03 xA).

Zubkov 64 percet kapott, 33 akciójának 30%-a volt sikeres. 1 lövése volt, az ukránok (egyik) legnagyobb lehetőségét (0.45 xG) hagyta ki. 50%-kal passzolt, 17 párharcából 5 volt sikeres.