A hosszútávú, nyíltvízi versenyen clubunk sportolói egy szigetet kerültek meg. A spanyolországi Tabarcában rendezték az Ocenman hosszútávú, nyíltvízi úszóversenyt, amelyen az FTC két versenyzője, Gálicz Péter és Székelyi Dániel is indult a 10 kilométeres távon. Utóbbi aranyérmes lett 2:07:26-os idővel, míg Gálicz Péter 2:15:49-cel a harmadik helyen végzett.

Galéria: Oceanman Tabarca

Székelyi Dániel

Ezen a versenyen a hagyományos nyíltvízi versenyektől eltérően nem kisebb köröket úsztunk, hanem egy sziget egyszeri megkerülésével teljesítettük a tíz kilométeres távot. A víz kissé hideg, 18 fok körüli volt. Ez volt az egyik fő indoka egyébként, hogy beneveztünk, hiszen ilyen hőmérsékleten már kötelező a neoprén ruha használata, és ez így lesz a nyári glasgow-i Európa-bajnokságon. Így ez a verseny kiváló edzésnek és tapasztalatszerzésnek bizonyult. Viszonylag könnyed versenyzéssel sikerült nyernem a korábbi többszörös Eb-dobogós olasz medencés úszó, Samuel Pizzetti előtt, annak ellenére is, hogy a táv második felét számtalan medúza nehezítette. Nekem sikerült kikerülnöm őket és megúsztam csípések nélkül, de Peti már nem volt ilyen szerencsés. Komolyabb baj azért nem történt.