Az MLSZ szerencsétlen, aszimmetrikus bajnoki rendszerének és archaikus sorsolásának nyertesei és vesztesei.

Az elmúlt szezonokhoz hasonlóan most is kiszámoltuk, mennyire – nem – igazságos az MLSZ versenybizottságának „sorsolása”. Mi most minden szempontból rosszul jártunk, a Honvéddal együtt, míg a Kisvárda, a Paks, a Vasas és a Győri ETO jól. Ismét csak tizenhat hazai bajnokit játszunk majd, a legerősebb öt ellenfélből négyhez kétszer megyünk idegenbe, míg a az öt itthon kétszer fogadandó csapatból három a leggyengébb (a tizedik MTK és a két feljutó). Az már csak hab a tortán, hogy a kilométereket tekintve sem jártunk jól. Az öt csapatból, akit kétszer fogadunk hazai pályán, négy budapesti, azaz nincs olyan fővárosi csapat, amelyhez kétszer látogatnánk. Ez azt jelenti, hogy a DVSC kivételével minden vidéki csapathoz kétszer megyünk.

Voltak olyan szezonok, amikor kifejezetten jól jártunk, idén nem. Nem is az a baj, hogy rosszul jártunk, hanem hogy a háromkörös bajnoki rendszer és az elavult táblázatos módszer (ahol a kialakított, soha nem változó menetrendbe illesztik be a csapatokat) igazságtalan. Akkor is, ha jól járunk és akkor is ha rosszul.

"Helyezés"CsapatHazai meccsekSzerencseOptimumEltérés
1Kisvárda17254161.00%
2Paks17163842.10%
3Vasas17163842.10%
4ETO1783622.20%
5ZTE1644010.00%
6DVSC173397.70%
7MTK171392.60%
8Nyíregyháza16-840-20.00%
9Felcsút16-941-22.00%
10Dózsa16-1442-33.30%
11Honvéd16-2137-56.80%
12Ferencváros16-2537-67.60%