Az Index információi szerint.
Egy hete írtuk, hogy lassan a végéhez közeledik az a pályázati folyamat, amelyben az MLSZ a magyar labdarúgó NBI közvetítési jogainak sorsáról dönt. Akkor még több forgatókönyv is napirenden volt, mostanra azonban tisztult a kép.
Lapunk információi szerint már az elmúlt hetekben is az MTVA számított a közvetítési jogok első számú várományosának, és egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a jogok a következő időszakban is a közmédiánál maradnak. Az MTVA az elmúlt években szezononként mintegy 10 milliárd forintot fizetett a csomagért, a kormányváltást követően azonban várhatóan szűkebb források állnak rendelkezésre erre a célra.Értesüléseink szerint az MLSZ legalább 6 milliárd forintos bevételt szeretne elérni az értékesítésből, így a felek várhatóan ehhez közeli összegben állapodhatnak meg. A többször meghosszabbított pályázati eljárás június 22-én zárul.
Az MTVA mellett a Network4 Media Group és a Sport TV-t működtető AMC is érdeklődött a közvetítési jogok iránt, ám utóbbi végül nem jutott tovább a pályázati folyamatban. Mindkét médiavállalat az MTVA ajánlatánál jóval alacsonyabb összeget kínált.
A Network4 számára ugyanakkor nem létkérdés az NBI megszerzése, hiszen az Arena4 és a Match4 portfóliójában jelenleg is szerepel a Premier League, a Bundesliga és a Serie A, így a magyar élvonal nélkül is vonzó futballkínálattal rendelkezik. A Sport TV helyzete más: bár a következő idényben még rendelkezik a Bajnokok Ligája-mérkőzések második választási lehetőségével, 2027-től a sorozat közvetítési jogai kizárólag az RTL-hez kerülnek. Az AMC csatornái ezt követően az Európa Liga és a Konferencia Liga legfontosabb találkozóit közvetítik majd, a társaság azonban egyetlen európai topliga jogával sem rendelkezik. Éppen ezért, amennyiben az MTVA csak egy évre vinné el az NBI-et, nem lenne meglepő, ha a Sport TV a következő tenderen jelentősebb erőforrásokat mozgósítana a jogok megszerzése érdekében.
forrás: index.hu





