Labdarúgóink korábbi vezetőedzőjét kérdezték.
Csank János
Az ETO már tavaly is megmutatta az oroszlánkörmeit. Néhány fordulóval ezelőtt volt egy kisebb hullámvölgye, és akkor azt gondoltam én is, hogy elszáll, de kijött belőle. A Magyar Kupában viszont a Ferencváros van jobb helyzetben, nem kell figyelnie a magyar ajánlásra. Dibuszon kívül nem hiszem, hogy lesz magyar a Fradi kezdőjében. Akik pedig a pályára kerülnek, be akarják bizonyítani, hogy velük simán hozni lehetne a bajnokságot. Ezzel szemben a győriek szerintem nem lesznek annyira élesek, talán pihentetnek is, bár úgy gondolom, bírniuk kellene a kettős terhelést. Ugyanakkor van náluk három-négy olyan játékos, akik, ha megsérülnének, a kiesésük nagy gondot jelentene. Borbély egy jó edző, ezt már korábban is bebizonyította. A szlovákos stílusjegyeket, keménységet ötvözi a magyarsággal. A keret összetétele ráadásul ideális, és sok benne a fiatal. A Ferencváros azt is megtehette volna, hogy megszerzi a legjobb magyarokat, hiszen ki tudja fizetni értük az árat és elég jó fizetést is tud kínálni. A figyelem viszont az európai kupaszereplésen volt, és közben talán túl biztosak voltak abban, hogy az NBI-et ilyen körülmények között is behúzzák majd. Keane talán nem akar annyira reagálni az ellenfél játékára, mert azt gondolja, sokkal jobbak, viszont Borbély az ETO játékába jobban belekalkulálja azt, mi várható az ellenféltől, és úgy készíti fel a csapatát. Ő ebből a szempontból egy kicsit alaposabb, de több ideje is van felkészülni.
Bővebben: Mandiner





