Nyíregyházán azt is tudni vélik, hogy ki lenne a Fradiból a cserealap.
Nagy Barnabás a Ferencvároshoz, Katona Bálint pedig a Nyíregyháza Spartacus FC-hez tart. Azt egyelőre nem tudni, hogy utóbbi kölcsönben vagy végleg vált klubot, de a hivatalos bejelentés mindkét átigazolás esetében már a héten várható. Egy biztos: a Ferencvárosnak a zsebébe kell nyúlnia Nagy Barnabásért. A 24 esztendős bal oldali szélső védőt még egy évig érvényes szerződés köti a Szparihoz, értéke pedig az elmúlt egy esztendőben 250.000 euróról 400.000 euróra emelkedett a mértékadó Transfermarkt adatai szerint. Egyébként a csapat vezetősége már télen gondolt Nagy esetleges helyettesítésére, hiszen Benczenleitner Barna érkezett ugyanerre a posztra, Szabó István pedig a bajnokság végén egyre több lehetőséget adott a korábbi kispesti védőnek. Támadó szellemű középpályásra ugyanakkor nagy szükség lehet Nyíregyházán, a csapat ugyanis a góllövéssel elég sok mérkőzésen hadilábon állt tavasszal. Katonához hasonló felfogású játékost egyedül Nagy Dominik személye jelent (ám az ő jövője sem betonbiztos még), Kvekveskiri, Toma, Keita és Kovács Milán főként védekező kvalitásokkal rendelkezik. Katona Bálint egyébként az elmúlt szezont kölcsönben a kieső Kecskemétnél töltötte és három gólt lőtt az idény során. A 22 éves labdarúgó korábban hat alkalommal lépett pályára a magyar U21-es válogatottban.
forrás: szon.hu





