Az NBI-es szezonról beszélgettek Attilával a Kettő:Egy aktuális adásában.

A Ferencváros szezonját Dibusz Dénes értékelésének mentén elemeztük ki, akinek a Győr utáni örömittas interjújába került némi önkritika is. Dragóner Attila szerint a kapus ismét remekül összegzett. „Hétszer bajnokságot nyerni fantasztikus dolog, ráadásul a Fradi 55 tétmeccset játszott a szezonban. Edzőt és játékrendszert is váltott a csapat, sok olyan dolog volt, ami nehezebbé tette ezt az utat. Megtalálták a játékrendszert, ami döntőnek bizonyult, hiszen az utolsó 14 meccsén a Ferencváros veretlen maradt. Keane-nel lépett előre a csapat, a keretet jól tudta használni, a háromvédős rendszerben Szalai nagyon jól játszott. Nézzük az egész szezont, de a vége nagyon pozitív volt” – mondta a bajnoki címről a korábbi ferencvárosi védő.

A Fradi slágertémája egyértelműen Tóth Alex volt: a 19 éves középpályás rengeteget tett hozzá a címvédéshez, s Szepes Viktor szerint nemcsak korához képest, de „abszolút értéken” is kiemelkedett az első osztályból. „Az a fiatal, aki megkapja a lehetőséget a Ferencváros első csapatánál, az nem ajándékba kapja, hanem kiharcolja. Jobb az, hogy Tóth Alex is ezt kiharcolta volna. Tavasz elején, amikor a Ferencváros gondban volt, mondta, hogy majd ő lesz, aki ezen a nehézségen átlendíti a csapatot. Mondtam neki, hogy ezt hogy gondolja? És tényleg ő lett! Önbizalommal teli játékos, mentálisan, taktikailag is korát meghazudtolóan játszik. Ő futja a legtöbbet a Fradiban, labdaszerzésekben is kimagaslik a középpályások közül. Sok fiatal ferencvárosi játékosnak példa lehet” – mondta az év felfedezettjéről Dragóner, aki anno az utánpótlás vezetőjeként közreműködött abban, hogy Tóth a Népligetbe érkezzen.

Bővebben: M4 Sport