A Dózsa vezetőedzője azt várja csapatától, hogy irányítson a mai meccsen.

Bartosz Grzelak

A Fehérvár elleni győzelemmel nőtt a játékosok önbecsülése, ami fontos az olyan bajnokik előtt, mint a Ferencváros elleni, hiszen nekünk ez a nagybetűs meccs – mindenki tisztában van vele, mit jelent a párharc a klub életében, a szurkolóknak és persze nekünk, a csapatnak. Ugyanakkor továbbra is azt érzem, hogy még sok területen lehettünk volna jobbak az előző mérkőzéseken. A héten ezekben próbáltunk fejlődni. Tapasztalt „derbiedző” vagyok – korábban Stockholmban dolgoztam, és megtanultam, a víz nem forrhat fel túl korán. Nincs értelme a hét elején motivációs beszédeket tartani, amikor vasárnap rendezik a rangadót. A meccs kezdésének időpontjában mindenkinek a saját feladatára kell összpontosítania – mindehhez elengedhetetlen a megfelelő edzésmunka. A derbire készülve mindenki automatikusan átkapcsol, a játékosok ugyanis tudják, milyen tétre menő összecsapás vár rájuk, ám nem pöröghetnek túl. A mérkőzéshez közeledve próbálom apránként tuningolni az energiájukat. Jelen esetben azt kell sulykolnunk magunknak, hogy a meccstörténelem mit sem számít. Az Újpest kicserélődött, sok az új játékos és stábtag, szóval a múlt mérkőzéseihez nincs sok közünk. Minden összecsapás egyedi, úgy kell belemennünk, hogy győztesen jövünk ki belőle. Senki sem lenne boldogabb nálunk, ha sikerélménnyel tudnánk megörvendeztetni a szurkolóinkat, akik régóta szenvednek a sorozatos derbivereségek miatt. Óriási eredmény lenne otthon tartani a három pontot, hiszen mindannyian tudjuk, ellenfelünknél rengeteg jó játékos futballozik. Azt várom a csapattól, hogy irányítson a mérkőzésen. Nem akarok egyetlen olyan játékost sem látni, aki elbújik a labda elől. A kezdő ­sípszótól bátor, agresszív és határozott futballt kell produkálni, és hogy mindenki teljes odaadással küzdjön – ha a játékosaink ennek eleget tesznek, ez a mentalitás remélhetőleg eredményességgel is párosul. Fontosnak tartom, hogy a pályán lévő játékosok és a szurkolók kapcsolatban álljanak egymással, és együtt dolgozzanak a sikerért. A lelátón minket buzdító szurkolók rendre erőt, energiát sugároznak és kiváló hangulatot teremtenek. Remélem, ez a kapcsolat most is meglesz a csapat és a lelátó között, mert akkor szép dolgokat érhetünk el együtt.

Bővebben: Dózsa, NSO