Ben Romadan az első félidőben volt a pályán, a helyére Laidouni állt be.

Szoros meccset játszott a több topligás játékossal felálló észak-afrikai ország és az egy európai légióssal, a Derby County védőjével, Ryan Nyambével rendelkező Namíbia. A várakozásokkal szemben a mezőnyben a nyugat-afrikaiak ígéretesebben játszottak. A labdabirtoklás 51-49% volt D’aliéknak, ők 11-et, az ellenfelük 14-et lőtt kapura (xG: 1.52 – 1.71). A negyedik kalapos kiscsapat a meccs 88. percében, a dél-afrikai Orlando Pirates-ben játszó Deon Hotto góljával nyert 1-0-ra. Ben Romadan 50 percet kapott, baloldali védekező középpályásként, 36 akciójának 64%-a volt sikeres. 16 passzából 14 volt pontos, 17 párharcból 9-et nyert. 5 labdát vesztett, 2-t szerzett, 1 passzt lopott.

A másik meccsen Mali 2-0-ra verte Traoré nélkül is Dél-Afrikát. Folytatás szombaton, Tunézia Malival, Dél-Afrika észak-nyugati szomszédjával játszik majd. A négycsapatos csoportokból az első kettő és a négy legjobb harmadik jut tovább.