A Belgiumban is hosszú éveket eltöltő Dózsa-legenda mellett a belga kettes Beerschot sportigazgatóját is kérdezték a mai meccs kapcsán.

Csepregi György, a Beerschot sportigazgatója

Nem gondolom, hogy a ­Ferencváros alárendelt szerepbe kényszerül csütörtökön. Sőt azt mondom, győzhetnek Belgiumban a zöld-fehérek, rossz esetben döntetlen lesz a vége. A Genknek is vannak jó támadói, de a Ferencváros ezen a téren egy árnyalattal jobban áll, ha jó napot fognak ki játékosai, a belga védelmet könnyedén zavarba hozhatják, bár nem tudom, a sérült Varga Barnabás hiánya mekkora érvágás lesz. A Genk­nek hátul akadnak gondjai, sokszor bizonytalankodnak a védők. Akire azonban nagyon oda kell figyelnie a Ferencvárosnak, az Bilal el-Hanusz. A mozgása Szoboszlai Dominikéra hasonlít, váratlan húzásokra képes, és fiatal kora ellenére érett futballista. A stadion környékén alighanem ext­ra biztonsági intézkedések lesznek, mert sok a zavargás az országban. Nekünk is van elmaradt mérkőzésünk, a rendőrök lelőttek egy bandatagot, ezt követően gyújtogatások kezdődtek. Úton voltunk a Standard elleni meccsre, amikor szóltak, forduljunk vissza, nem tudjuk lejátszani a mérkőzést. Reméljük, a Ferencváros nyugodt körülmények között játssza le a Genk elleni meccsét.

NSO