Statisztikai adatok a szombati bajnokiról.

MLSZ adatbank

Az 52:12 tiszta játékidejű meccs nagy részében nálunk volt a labda (57-43), pontosabban passzoltunk (83.4% – 74%), de a hazaiak többet lőttek kapura és az InStat adatai szerint jóval több párharcot nyertek. Tanulságos adat, hogy míg a mieink passzainak 19%-a volt a támadózónában, a hazaiaknál ez a szám 36%.

Az InStat TOP5-be egy fradista került 4 hazai mellé: 1. Karnitszkij (328), 2. Cseri (317), 3. Szappanos (297), 4. Lovrencsics (255), 5. Guzmics (254).

A meccsen 4-3-3-ban álltunk fel, Haratin előtt Vécseivel, Sigérrel és Isaellel. Ez egészen a Szignyevics – Vécsei cseréig így volt, onnantól visszaálltunk 4-2-3-1-re. A csapatok xG-je közt nem volt nagy különbség: 0.85-0.89 a hazaiak javára, az xcG 1.07 Szappanosnál, 1.77 Dibusznál.

Ahogy szabad szemmel is látni lehetett, rengeteg labdát adtunk el a saját térfelünkön, 46-ot, csak szemléltetésként: a három tavaszi hazai bajnokin összesen 63 ez a szám… 46-nál több labdát saját térfélen az őszi Dózsa elleni meccsen adtunk el, 69-et. Azon a találkozón volt arra is példa, hogy több eladott labdából jutott el lövésig az ellenfél. A Dózsa ellen ez a szám 9 volt, most a 11 hazai lövésből 7 – az idei 3 hazainkon 2 ilyen eset volt összesen. A 23 ellenfél térfélen megszerzett labdánál sem volt kevesebb az őszi MOL – Fradi óta bajnokin.

A hazaiak – nem is kevéssel – többet támadtak (28+1 ill. 36+2). Ami a védelmet illeti, feltűnő, hogy hiába támadtak a hazaiak többet, mi kevesebbszer tisztáztunk (7 ill. 22). Rendre kevesebbet szoktunk az ellenfeleinknél, de a meccsek döntő többségében többet is támadunk – ez most nem így volt. A szögletekből, beadásokból ezúttal sem voltunk veszélyesek (17/1). A letámadás intenzitását mutató PPDA ezúttal is a szezonátlagnál jobb (7.7) és jobb a hazaiakénál (12.33) is, akik egy rendkívül intenzív letámadásból 30 (35) perc után értelemszerűen erősen visszaálltak. A passztempónk nem volt rossz (16.9 – 16.1), a hosszú passzok aránya pedig 10.3 – 15.9 volt.

Az egészpályás letámadás elleni hátsó labdázást már tavaly nyáron is gyakoroltatta Szergej Rebrov, de mint azt a meccs után elmondta, “nem kell a tizenhatoson belül csinálni“. Ennek az a célja, hogy területeket nyisson a támadáshoz. A bajnoki első bő harmadában azonban meglepte a meccset mintha rutinból letudni akaró játékosainkat a Mezőkövesd. Ez alatt 19-szer szereztek a térfelünkön labdát, ezen belül 10-szer a védekező harmadunkban (mi a másik oldalon 10-szer és 4-szer).

Elmondható, hogy Kuttor Attila Szergej Rebrov ellen annak kedvenc fegyverét vetette be, nagy iramú kezdés, agresszív letámadással – ezzel nem tudtunk mit kezdeni, ebben szerepet játszhat az is, hogy a taktikai változtatás miatt sem Sigér, sem Vécsei, sem Isael nem igazán találta a helyét, s így a védősorra és Haratinra a szokásosnál sokkal nagyobb nyomás került.

Dibusz 7 lövésből 3 gólt kapott (1.77 xcG), 4-et védett (1-hez kellett a reflexe). 2-szer jött ki, 35 passzából 34 jó – az az egy kivétel nagyon nem volt jó…

Lovrencsics 86 akciójának 67%-a sikeres volt, 1 lövése volt (0.2 xG). 72%-kal passzolt, 10 párharcból 6-ot nyert. 9 passzt lopott le, 13 labdavesztés mellett 14-szer szerezte azt vissza. 1 lövést készített elő (0.04 xA).

Blazic 104 akciójának 79%-a volt jó. 1 fejese volt (0.01 xG). 87%-kal passzolt (69/79), 15 párharcból 11-et nyert, 5 passzt lopott le, 10-szer adta el a labdát (7-szer a saját térfelén), 15-ször szerezte vissza. 1 lövést készített elő (0.04 xA).

Otigba 91 akciójának 77%-a volt sikeres. 65 passzának 89%-a pontos, 24 párharcból 12-t nyert meg. 2 passzt lopott le, 9 labdavesztés (5 saját térfélen) mellett 6-szor szerezte vissza a játékszert.

Heister 103 akciójának 68%-a volt jó, 68 passzának 76%-a volt jó, 25 párharcból 13-at nyert. 6 passzlopás mellett 13-szor vesztette el és 14-szer szerezte vissza a labdát. 1 lövést készített elő (0.33 xA).

Haratin 88 akciójának 88%-a volt sikeres, 70 passzának 91%-a pontos. 17 párharcból 12-t nyert meg. 5 labdát lopott, 10-szer adta el a labdát (6), 14-szer szerezte vissza.

Sigér 81 percet volt a pályán, 60 akciójának 57%-a volt sikeres, 32 passzának 84%-a. 12 párharcból 6-ot nyert, 1 passzt lopott le, 8 labdát vesztett (2), 4-szer szerezte vissza. 2 lövést készített elő (0.28 xA).

Vécsei 59 percet játszott. 54 akciójának 63%-a volt sikeres, 32 passzának 81%-a. 15 párharcból 7-et nyert, 4 passzt lopott le, 5 labdát vesztett (3), 6-szor szerezte vissza.

Zubkov 76 percet volt a pályán, 52 akciójának 48%-a volt sikeres 26 passzának 69%-a volt pontos, 4 cseléből 1, 14 párharcból 4-et nyert. 3 passzt lopott le, 4-szer szerezte vissza a labdát. 2 lövése volt (0.07 xG).

Isael 50 akciójának 40%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.41 xG), 18 passzának 61%-a volt pontos, 17 párharcból 7-et nyert, 2 passzt lopott le, 3-szor szerezte vissza. 1 lövést készített elő (0.01 xA). 18 labdát kapott.

Tokmac 61 akciójának 46%-a volt sikeres, 2 lövése volt. 25 passzának 64%-a volt jó, 6 cseléből 4. 22 párharcból 8-at nyert, 1 passzt lopott le, 3 labdát szerzett vissza. 1 lövést készített elő (0.04 xA).

Szignyevics 23 akciójának 30%-a volt jó, 4 passzának fele. 12 párharcból 5-öt nyert, 2 passzt lopott le. 5 labdát kapott.

Varga 15 percet kapott, 10 akciójának 70%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.06 xG), 7 passzának 86%-a volt jó.

Lodico 10 percet kapot, 9 akciójának 78%-a jó. 5 passzából 5, 1 cseléből 1, 3 párharcából 2 volt sikeres. 1-szer vesztette el, 1-szer szerezte vissza a labdát.