Dobos Barna szerint csapata bent tud maradni az NBI-ben – a vezetőedzők értékelték a mai bajnoki találkozót.

A válogatott szünet után mindig nehéz játszani, más-más állapotban érkeznek haza a játékosok. Ennek ellenére sok helyzetet kialakítottunk támadásban, védekezésben viszont javulnunk kell. A ZTE helyzete nem jogos, sokkal jobb csapat annál, mint amit a helyezése mutat. 3-1 után önbizalommal játszhattunk volna, nem öröm, hogy ez nem sikerült. 3-2-nél azonban nagy nyomás került ránk, főleg azért, mert a Videoton kikapott és átvehettük a vezetést a tabellán. Mi kértük meg az MLSZ-t, hogy a válogatott szünet után plusz egy napot kapjunk, mert az utazás sokat kivesz az emberekből. Az Európa Liga minden mérkőzése nagyon nehéz, de a játékosok élvezik ezeket a telt házas találkozókat, remélem csütörtökön megmutatjuk az Espanyol ellen az erősségeinket. Az edzések alapján, a bajnoki előtt döntöttük el, hogy Isael lövi majd a büntetőt, ha kapunk, kihagyta, van ilyen. Hogy mi lesz a későbbiekben, azt majd meglátjuk.

Szergej Rebrov

Az első félidőben mutatott játékunk nagyon nem tetszett, sok védekezési hibát vétettünk. A szünetben összeszedtük magunkat, akár pontot is szerezhettünk volna, nagyon ellentétes félidők voltak. A Fradi is visszaesett a második 45 percben. Néha seggbe rúgták a labdát, majd mi védekezésben óriásiakat hibáztunk. A második félidőben két magasabb támadóra álltunk át, így a széleken is jobban tudtuk megjátszani a labdákat. Össze kell még szoknunk, idő kell, még nem biztos, hogy ez lesz később is a nyerő taktika. Nem olyan meccseket játszunk, ahol nincsen esélyünk, így könnyebb megtartani a hitet. A célunk a tizedik hely, erre képesek is vagyunk.