Statisztikai adatok a szombati bajnokiról.

MLSZ adatbank

A magyar szinten meglepően nagy tiszta játékidejű, 58 perces mérkőzésen a legtöbb tekintetben az ellenfelünk fölé nőttünk, többet birtokoltuk a labdát (56-44), 85%-kal passzoltunk, a vendégek 82%-kal, kétszer annyit lőttünk kapura és kétszer annyiszor találtuk el, mint a vendégek (12-4, 6-2), 7-szer annyi szögletünk volt, többet támadtunk (36+4 v 24+1). A párharcokat ikszre hoztuk, a kapura azonban – ha nem is sokkal – de veszélytelenebbek voltunk. (xG: 0.91-1.07, xcG: 0.51 (Szappanos) – 0.94 (Dibusz).

Jó néhány tekintetben lényegesen javultunk az elmúlt időszakhoz képest: ezúttal 42-szer szereztünk labdát az ellenfél térfelén (ez a MOL ellen 10, a CSZKA ellen 16, a Dózsa és a Honvéd ellen 21 volt), a letámadást jelző PPDA-mutató (6.24) is hetek óta a legjobb volt ezúttal. A Ludogorec elleni hazai BL-selejtezős meccs óta nem adtunk el ilyen kevés labdát a saját térfélen (akkor 23, most 32 – ez a Dózsa ellen 69 volt!). Ezúttal csak egyszer vezetett lövéshez a labdavesztésünk (Blazic eladott labdája a Mezőkövesd 42. perces helyzete előtt), a Süduva és a Valetta elleni idegenbeli meccsen volt ennyi a szezonban és a DVTK ellen kevesebb (0). Azonban a támadások hatékonyságával komoly gondjaink vannak továbbra is, elsősorban pontrúgásokból veszélyeztetünk.

Az InStat-index TOP5-je a következő volt: Isael (314), Ignyatenko (287), Farkas (281), Lovrencsics (274), Zivzivadze (271).

Dibusz 2 lövést kapott, 1 gólt kapott (0.66 xcG), 1-et védett (0.29 xcG), nem kellett kijönnie, 18 passzából 14 jó lett, 8 hosszú labdájából 6. 13-szor adták haza neki a labdát.

Lovrencsics 78 akciójának 68%-a volt sikeres, 79%-kal passzolt, 9 párharcból 5-öt nyert meg, 8-szor vesztette el, 10-szer szerezte vissza a labdát, 4 passzlopás mellett. 1 lövést készített elő.

Blazic 93 akciójának 83%-a volt sikeres. 1 fejese volt (0.22 xG). 88%-kal passzolt, 7 párharcából 3-at nyert meg, 11-szer vesztette el a labdát és 12-szer szerezte vissza azt. 1 passzt lopott le.

Botka 106 akciójának 82%-a volt sikeres, 94%-kal passzolt, 21 párharcából 13-at nyert, 7-szer vesztette el a labdát és 22-szer (!) szerezte azt vissza, 5 passzlopás mellett.

Civic 103 akciójának 72%-a sikeres volt, 83%-kal passzolt, 26 párharcából 18-at (!) megnyert, 13-szor vesztette el a labdát, 17-szer szerezte azt vissza, 4 passzt szedett össze az ellenféltől. 1 helyzetet készített elő (0.3 xA).

Ignyatenko 77 percet volt a pályán, 79 akciójának 77%-a sikeres volt. 1 gólt szerzett két próbálkozásból (0.2 xG). 95%-kal passzolt, 12 párharcból 5-öt nyert meg, 5-ször vesztette el, 6-szor szerezte vissza a labdát, 7 passzlopás mellett.

Haratin 79 akciójának 85%-a volt sikeres, egy helyzete volt (0.05 xG). 94%-kal passzolt, 10 párharcból 7-et nyert, 4-szer adta el a labdát, 5-ször szerezte azt vissza, 1 passzlopás mellett.

Zsubkov 73 akciójának 62%-a volt sikeres, 89%-kal passzolt, 19 párharcból 9-et nyert meg. Két lövést készített elő (0.07 xG).

Isael 72 percig játszhatott, 64 akciójának 55%-a volt sikeres. 4-szer kísérletezett gólszerzéssel, 2-szer találta el a kaput (0.1 xG), 1 gólpasszt adott szögletből. 70%-kal passzolt, 23 párharcból 12-t nyert meg. A gólon kívül egy helyzetet készített elő (0.41 xA összesen).

Tokmac 84 percet volt a pályán, 67 akciójának 52%-a volt sikeres. 1 kísérlete volt a gólszerzésre. 83%-kal passzolt, 15 párharcból 4-et nyert. 1 helyzetet készített elő (0.01 xA).

Boli 60 akciójának 28%-a volt sikeres. 1 fejese volt (0.3 xG), 67%-kal passzolt, 26 párharcból 8-at nyert meg. 1 helyzetet készített elő (0.05 xA), 7 labdát kapott.

Bőle 24 percet kapott, 18 akciójának 44%-a volt sikeres. 1 lövése volt. 67%-lal passzolt, 3 párharcból 1-et nyert meg. 1 helyzetet készített elő (0.03 xA).

Leandro 19 percet volt a pályán, 30 akciójának 70%-a volt sikeres, 1 gólszerzési kísérlete volt (0.03 xG). 81%-kal passzolt, 8 párharcból 6-ot nyert meg. 4 labdavesztés mellett 4-szer szerezte azt vissza.

Varga 12 percet kapott, 5 akciójának 40%-a volt sikeres, az 1 passza jó volt, 2 párharcát elvesztette, 1 labdát kapott.