Gencsev érthetően nagyon elégedett volt csapatával.

Elmondtam a játékosaimnak, hogy az Európa Liga más szint. Az elsőperces gól után nehéz volt, az ellenfél minden hibánkat kihasználta és bár voltak helyzeteink, azokat nem tudtuk gólra váltani. Többször elmondtam korábban, hiába győztük le kétszer a Ludogorecet, ez egy erős csapat. Az első két meccset csak annyiban kellett a fejünkben tartani, hogy tudjuk, legyőzhetőek. Azok voltak ma is, a korai bekapott gól után azonban ez nem jött össze. A második félidő első 20 percében voltak lehetőségeink, Tokmac két gólt is szerezhetett volna. Bolgár ellenfelünk minden évben csoportkörözik, más szinten vannak a játékosaik. Emlékeztetnék mindenkit, hogy 15 éve nem játszott a Ferencváros ezen a szinten, ezekből a meccsekből tanulni kell, minden pontért meg kell harcolnunk. Ez egész más, mint a magyar bajnokság, itt minden helyzetet ki kell használni, ott meg van az a luxus, hogy sok helyzetet tudunk kialakítani – itt nincs. A pozitívum az, hogy kialakítottuk a helyzeteket a 25-65 perc közt, a negatívum a védekezőjátékunk, nem mindig zártunk vissza, nem támadtunk le, még emberhátrányban sem. Elemezni kell, hogy ez miért így történt. Most két napunk van a nagyon fontos Honvéd elleni bajnokink előtt. A bajnoki szereplésre kiemelten kell figyelnünk, most már csak arra szabad koncentrálnunk.

Szergej Rebrov

Nagyon elégedett vagyok a mai meccsel és minden játékosomnak csak gratulálni tudok. A korai gól mindig jól jön, de tapasztaltabbak vagyunk, így szerintem anélkül is nyertünk volna. Meccsről meccsre készülünk, de jó helyzetben vagyunk a továbbjutást illetően. Volt bennünk revánsvágy, a korai Bajnokok Ligája kiesés kellemetlen emlék és nagy motiváció volt. A 2-0 után még nem volt biztos a győzelem, ezért örültem nagyon a harmadik gólnak. A Ferencvárosnak nagyon szervezett a játéka, a játékmódjuk az volt, amit vártunk, a mi focistáink egyénileg jobbak, ez segítette azt, hogy végre tudjuk hajtani a haditervüket.