A keddi meccs statisztikai adatai és ami mögötte van.

A keddi vereség 49:20 tiszta játékidejében sokáig több szempontból is pariban voltunk a Dinamóval – egyet kivéve: a támadósorok minőségét. Majd minden hibánkat félelmetes sebességgel és pontossággal használták ki. Az első 75 percben (Civicet a 68. percben állították ki) a passzpontosságban (80%-76%), a labdabirtoklásban (54.3%-45.7%), a kapura lövésekben (12/4+1 kapufa ill. 12/6), a támadásokban (28 ill. 20+4 kontra), a párharcokban (64-67), a labdavesztések (107 ill. 106 – a védőharmadban 22 ill. 18), a labdaszerzésekben (73-69) is. Az utolsó negyedóra teljesen más képet mutat, akkor a Dinamo 75%-ban birtokolta a labdát, csak ők lőttek kapura (9-szer) és sokkal többet is támadtak (2 ill. 10+1).

Ami az xG-t illeti, az első félidő a “miénk” volt, 0.73-0.62 arányban – sajnos az egyetlen komolyabb helyzetét kihasználta a vendégcsapat. A második félidőben már alig jutottunk a kapujukhoz, így a vége 0.95-2.72-t hozott, ez utóbbiból 1.42 Civic kiállítás után jött össze. A mieinknél Tokmac hozta a legtöbb veszélyt (2′ – 0.14, 8′ – 0.37, 23′ – 0.04, 49′ – 0.07, 65′ – 0.04 és 0.05), a vendégeknél Petkovic volt a legveszélyesebb (igaz ebben a kihagyott tizenegyes is benne van, 0.76-tal) , a 2. Dinamo gól 0.53 xG-t, az első 0.31-et “ért”, Gojak 75. perces helyzete volt 0.1 felett még, 0.35-tel). Ami feltűnő, hogy a tizenhatoson belül csak két lövésig jutottunk – Dilaverék remekül végezték a munkájukat, a másik oldalon ez a szám 9.

A különbség viszont óriási, ha a vendégek “lövőformáját” figyeljük. A Dibusz kapuját eltaláló tíz lövés xcG-je (várható kapott gólérték) 3.36 és ebben értelemszerűen az égbe lőtt tizenegyes benne sincs. A négy gól xcG-je sorban: 0.75, 0.81, 0.5 ill. 0.62. Azaz a góloknál Dininek földöntúli bravúrokra lett volna szüksége – amiért hibáztatható talán az az, hogy a negyedik gól előtti Majer-lövés (0.02 xcG) messzire pattant ki róla. Livakovic xcG-je pont annyi, mint a Fradi xG-je, 0.95. A négy kapuját négy lövés találta el (Tokmac 2′ – 0.41, Tokmac 8′ – 0.31, Tokmac 49′ – 0.21, Zsubkov 50′ – 0.01) Sigér kapufája mellett.

A két csapat hasonlóképp állt fel, a mi idén megszokott 4-2-3-1-ünkkel szemben Bjelica megerősítette a középpályát, a két védekező középpályását, Morot és a csapatkapitány Ademit egyszerre játszatta, az utóbbit a szokottnál feljebb tolva. Mindkét csapat hosszú labdákkal ugratta volna ki a támadókat (hosszú labdák aránya 12.7 és 11.5%; kiugratások: 6/4 ill. 8/3), és kulcsszerepet játszottak a védőkkel hadakozó centerek. Szignyevics bár 19 párharcából mindössze 7-et vesztett el, de csak egy szabadot harcolt ki a francia bírónál, míg Petkovic 27 párharcba ment bele, 15-öt megnyerve ezek közül és 5 szabadrúgást is kiharcolt – a gólja mellett.

Dibusznak az elmúlt 4 évben most volt a legtöbb dolga, 10 lövés, 3.36 xcG, egyszer jött ki, 24 passzából 23 jó (19/19 rövid, 5/4 hosszú), 20-szor adtuk neki haza a labdát.

Lovrencsics 74 akciójából 58% sikeres, 61%-kal passzolt (13 hosszú labdájából 3, 5 beadásából 1 volt pontos), 10 párharcból viszont 7-et megnyert. 16 labdavesztés (ezekből 14 a hosszú labdákból és beadásokból adódott) és 7 labdaszerzés a mérlege, 6 passzlopással együtt.

Blazic 78 akciójának 83%-a sikeres, 97%-kal passzolt, a 6 hosszú labdájából 2 volt pontatlan összesen. Ugyanakkor 11 párharcából csak 4-et nyert , 7-et vesztett (főleg Petkoviccsal szemben). Így is 16 labdát szerzett és csak 5-öt adott el, 6 passzlopás mellett. 1 lövést készített elő (0.14 xA).

Dvali 68 akciójának 76%-a sikeres, 88%-kal passzolt, 11 párharcból 7-et megnyert, 10-szer vesztette el, 12-szer szerezte vissza a labdát, 7 passzlopás mellett.

Civic kiállításáig 70 percet volt a pályán, ezalatt 58 akciójának 59%-a volt sikeres. 76%-kal passzolt, 5 hosszú labdájából 4, 7 beadásából 3 volt jó. 13 párharcból 4-et nyert meg, 5-t vesztett el, 3-szor szabálytalankodott, két sárgát. így egy pirosat begyűjtve.

Sigér 78 akciójának 67%-a sikeres, 1 lövése volt (0.05), amely sajnos kapufa lett. 84%-kal passzolt, 13 hosszú labdájából 11 pontos. 20 párharcból 9-et megnyert. 9-szer adta el a labdát, 15-ször szerezte vissza, 7 passzt lopott le. 1 lövést készített elő (0.37 xA)

Haratin 54 akciójának 69%-a sikeres. 1 lövése volt (0.07), 81%-kal passzolt, 12 párharcából 7-et nyert, 7 labdavesztés mellett 4-szer szerezte azt vissza és 8 passzt lopott le.

Zsubkov 72 akciójának 54%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.04). 67%-kal passzolt, 10 cseléből 5 jó, 28 párharcból 15-öt nyert, 7-et vesztett. 1 lövést készített elő (0.04xA).

Skvarka 71 percet kapott, 37 akciójának 68%-a volt sikeres, 92%-kal passzolt, 5 párharcából 3-at nyert, 7-szer vesztette el, 6-szor szerezte vissza a labdát, 2 passzlopás mellett. 2 lövést készített elő (0.08 xA).

Tokmacnak 66 perc jutott, 50 akciójának 40%-a volt sikeres. 6 lövéséből 3 talált kaput (0.71 xG). 9 passzából 7 volt jó, 10 cseléből 5. 24 párharcot vállalt 9-et nyert, 8-at vesztett el. 1 lövést készített elő (0.05 xA).

Szignyevics 84 percet volt a pályán, 54 akciójának 43%-a volt sikeres. 1 lövése volt (0.06), 62%-kal passzolt, 19 párharcból 7-et nyert, 7-et vesztett el. 1 lövést készített elő (0.03 xA).

Vargának 26 perc volt az osztályrésze, 14 akciójának fele volt sikeres. Egy lövése volt (0.04). 6 passzából 5 volt jó, 4 párharcból 2-t nyert,

Heisternek 20 perc jutott, 21 akciójának 38%-a volt sikeres, 8 passzából 2. 11 párharcból 6-ot nyert, 1-szer szerezte vissza a labdát, 6-szor vesztette el, 2 passzlopás mellett.

Bolinak 7 perc jutott, 7 akciójából 3 volt sikeres, 2 passzából 1, 5 párharcából 2.