Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

Nem érdemes bő lére ereszteni ennek a meccsnek az elemzését, de azért vegyük végig a legfontosabb adatokat: az 51:06 tiszta játékidejű meccsen kétharmadrészt nálunk volt a labda, a kaput azonban mindössze a két gólnál tudtuk eltalálni. Bár a passzpontosságunk megfelelő volt (87.5%), sokat nem értünk vele, a párharcok 53%-át elvesztettük – nem meglepő, hisz nem tudtunk felpörögni a megnyert bajnokság után.

Az InStat-index top 5-jébe egy fradista sem került be, első alkalommal a szezonban.

Hogy a Honvédnak lényegesen több helyzete volt, azt igazolja a várható gólérték is (xG). Míg a mieink 0.76-ot értek el (ennél alacsonyabb értéket a 2018 februári debreceni DVTK-meccsen értünk el, 0.71-et), a hazaiak 2.31-et, ennél magasabbat legutóbb ellenünk a Balmaz ért el a tavalyi szezonzárón (2.56). A mieink a legnagyobb helyzetüket a 13. percben, még 0-0-nál hagyták ki, Lanzafame révén (0.18).

A csapatot többször átszervezte Szergej Rebrov, 4-2-3-1 után 4-3-3-ra, majd Dani beállta után 4-4-2-re álltunk át. Gyűrtük becsülettel a hazaiakat, többet támadtunk (29+2), míg a Honvéd viszonylag kevés támadásuból sok gondot okoztott (16+4). A hazaiak fellőtt labdákkal zavarták meg Dvaliékat, passzaiak 19%-a volt hosszú (nálunk ez 8.7%).

Dibusznak ötöt kellett volna védenie, kétszer sikerült, összesen 2.81 xcG-t jelentettek a kaput eltaláló hazai lövések. 18 passzából 16 volt pontos. Gróf két lövésből kapott két gólt, az xcG 1.25 volt. 20 passzból 14 volt jó (13 hosszú labdából 7).

Lovrencsics 79 akciójának 70%-a volt jó.

Blazic 107 akciójának 86%-a volt jó, 97%-kal passzolt.

Dvali 127 akciójának 91%-a, 95%-kal passzolt.

Heister 109 akciójának 72%-a jó.

Haratin 62 akciójának 77%-a volt jó, egy gólt szerzett.

Leo 63 percet volt a pályán, 65 akciójának 62%-a volt sikeres.

Isael 58 akciójának 48%-a volt jó.

Bőle 70 percet volt pályán, mindössze 31 akciójának 48%-a volt jó.

Petrjak 80 percet volt pályán, mindössze 37 akciójának 51%-a volt sikeres.

Lanzafame mindössze 42 akciójának 40%-a volt sikeres.

Tokmac 31 percet volt pályán 21 akciójának 57%-a volt sikeres, egy gólt szerzett.

Nando 24 perc alatt 22 akciója volt, ezek 59%-a volt sikeres.

Böde 14 percet volt a pályán 5 akciójából mind az öt sikeres volt (2 jó passz és 3 nyertes párharc).