Statisztikai adatok a szombati bajnoki mérkőzésről.

MLSZ adatbank

Az 52:55 tiszta játékidejű meccsen 66%-ban mi birtokoltuk a labdát, sokat, 625-öt passzoltunk, 87.5%-os pontossággal, míg a vendégek 311-szer, 79.5%-kal. 20 kapura lövésünkből hét talált kaput, míg az InStat szerint a Kisvárda nem próbálkozott egyszer sem (a Wyscout kísérletként tartja számon Sassa 66. percbéli vállalását). Tizenegy szögletünkből két gólt szereztünk, ez a szögletek általánosan 3%-os konverziós arányánál hatszor jobb (18%). A párharcok 54%-át, 91-et megnyertük.

A meccs legjobbja az InStat szerint Lovrencsics Gergő volt (325), őt Frimpong (322), Blazic (290), Sigér (272) és Leó (259) követi.

A várható gólérték meglehetősen jól követte az eredményt (1.77-0.02). A legnagyobb helyzet Blazic gólja volt (0.55), őt Petrjak (86., 0.23), Lanzafame (6., 0.16 ill. 41., 0.14), Petrjak (73., 0.13), majd Frimpong gólja (21., 0.11) és Nando helyzete (29., 0.11) követi. A védések nehézségi fokát mutató xCG (várható kapott gólok) mutató Felipénél 1.34 volt.

A meccsen egy kontra sem volt, mi 37, a vendégek 19 hagyományos támadást vezettek. Mint már említettük, a szögleteket remekül végeztük el, 18%-ukból gól lett, 91%-uk lövéshez vezetett. A visszaálló Kisvárda ellen rengeteg beadásunk volt, 37, melyből 12 pontos volt (32.5%).

A passzrajzból is látszik, hogy visszatértünk a 4-2-3-1-es felálláshoz, “hamis kilencessel”, hisz Nando és Lanzafame ugyanazt a területet foglalta el, Böde valamivel előrébb lépett becserélése után. A passzok 15%-a hátra, 47%-a oldalra ment, a támadóharmadba 15%-uk jutott – a hosszú átadások aránya 6% volt.

Dibusznak feladata alig volt, egyszer kellett kijönnie a kapujából. 13 pontos passza volt a 15-ből, kilencszer adtuk haza neki a labdát.

Lovrencsics 107 akciójának 65%-a volt sikeres. 83%-kal passzolt, 14 beadásának 43%-a volt pontos, 23 párharcából 9-et nyert meg. Három cseléből 2 sikeres volt. Kétszer lőtt kapura (0.05), három lövést készített elő, két szólója volt. 10-szer szerezte vissza és 17-szer vesztette el a labdát (ezeknek többsége az ellenfél tizenhatosánál, beadásból).

Blazic 114 akciójának 82%-a sikeres, 91%-kal passzolt, 16 párharcból hatot nyert. 13-szor vesztette el és 13-szor szerezte vissza a labdát. Egy lövése volt, az gól lett (0.55).

Frimpong 100 akciójának 89%-a (!) sikeres volt, 1db rossz passza volt (99%). 20 párharcból 15-öt megnyert, egy lövéséből gól lett (0.11), 10-szer vesztette el a labdát és 8-szor szerezte vissza.

Heister 62 akciójának 66%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 19 párharcából 8-at megnyert, 7-szer vesztette el és 10-szer szerezte vissza a labdát. Három lövéséből egy talált kaput (0.07), két lövést készített elő.

Sigér 92 akciójából 74% volt jó. 89%-kal passzolt, 25 párharcból 12-öt nyert meg. 8-szor vesztette el a labdát és 13-szor szerezte vissza.

Leandro 89 akciójának 72%-a volt jó, 74 perc alatt. 85%-kal passzolt, 11 párharcból 3-at nyert. Három lövésből 1 talált kaput (0.07), egy gólpasszt adott. 8-szor vesztette el és 5-ször szerezte vissza a labdát.

Varga 69 akciójának 61%-a volt jó. 76%-kal passzolt, 19 párharcból hatot nyert. Négy cseléből 3 volt jó, 7 beadásából 2 beadás volt jó. Két lövéséből egy talált kaput (0.07), egy gólpassza és egy második gólpassza volt, ezeken kívül 3 lövést készített elő. 8-szor vesztette el és 4-szer szerezte vissza a labdát.

Gorriarannak 83 perc alatt 88 akciója volt, ezek 58%-a volt sikeres. 81%-kal passzolt, 19 párharcból 8-at nyert. 2 lövéséből egy találta el a kaput (0.11), egy lövést készített elő, 5 cseléből 3 volt jó, 9-szer vesztette el és négyszer szerezte vissza a labdát.

Petrjaknak mindössze 46 akciója volt, ezek 67%-a sikeres. 75%-kal passzolt, 2 lövése volt (0.36). 11 párharcból hatot nyert, egy lövést készített elő. Négyszer vesztette el a labdát és ötször szerezte vissza.

Lanzafame 77 perc alatt 44 akciót mutatott be, 43%-os sikerességgel. 75%-kal passzolt, 18 párharcból 5-öt nyert. Két lövéséből egy sem talált kaput (0.31), egy lövést készített elő. Egyszer vesztett labdát és egyszer szerezte vissza.

Rodríguez 19 perc alatt 21 akciót mutatott be, 67%-kal, 2 lövése volt (0.06), 83%-kaél passzolt. 7 párharcból 4-et nyert, kétszer vesztette el a labdát, kétszer szerezte vissza.

Böde 16 perc alatt 17 akcióban vett részt, mindössze 29%-os sikerességgel. 1 jó passza volt, 13 párharcból négyet nyert meg. Három cseléből kettő jó volt.

Bőle 10 perc alatt 11 akcióban vett részt, 45%-os sikerességgel, 50%-kall passzolt, három párharcból kettőt nyert meg. kétszer vesztette el a labdát.