Nézzük meg, hogyan recseg-ropog az MLSZ által bevezetett rendszer.
A Magyar Kupa mérkőzéssel kapcsolatban merültek fel bennünk kérdések, utána jártunk, és leginkább kínunkban röhögünk. A Budapest Honvéd a mai estére nem enged be semleges nézőket, azaz olyan embereket, akik kiváltották az MLSZ által kibocsájtott Futballkártyát. És hogy miért? Állításuk szerint biztonsági okokból. A Bozsik-stadionban nincs semleges szektor, ezért elképzelhető, hogy a fradisták a kispestiekkel „keverednének”. Furcsa, hogy egy olyan stadionban, ahol nincs a szezonban 1000 fő az átlagnézőszám, miért nem tudnak kialakítani egy semleges szektort, biztos a lezárások miatt.
Az MLSZ kérdésünkre azt válaszolta, hogy ezt valóban megteheti minden klub, letilthatja a semleges kártya használatát. Állításuk szerint a Fradinál egyáltalán nem lehetséges Futballkártyával mérkőzést látogatni, ez egyébként nem igaz, ebből is látszik, milyen jól működnek arrafelé a dolgok, ugyanis a semleges szurkolók csökkentett áron válthatnak jegyet az Üllői úti stadion VIP Bronz szektorába, 10000 Ft-ért, amelyhez egyéb szolgáltatások nem járnak (étel / ital).
A mai meccsel kapcsolatban azt tanácsolják, hogy valamelyik klubkártyát váltsa ki a semleges érdeklődő. Igen ám, de mint tudjuk, ilyenből egy lehet csak. Egy példán tudnánk bemutatni, mi is ezzel a gond. Van egy futballszerető egyén, aki meg szeretné nézni egy szezonban az összes budapesti rangadót (Fradi, Dózsa, Honvéd, MTK). Ha esetleg mindegyik kiemelt biztonsági kockázatú, és emellett mindegyik klub letiltja ilyen esetben a Futballkártyát, akkor mérkőzésenként válthatná ki – az akár fizetős – rendező klub által kibocsájtott klubkártyát, így folyamatosan cserélgetve a „klubszimpátiát”, mivel semlegesként nem kívánatos a stadionokban.
Ahogy az MLSZ reklámban szó volt róla, ez a kártya segíti a klubok és a szurkolók közötti kapcsolat elmélyítését. Bizonyos szemszögből nézve ez az állítás igaz is…





