A Vojvodina edzője még a Győr elleni edzőmeccs előtt beszélt a Fradi elleni párharcról.

Miroslav Tanjga

Kicsit megzavart minket a válogatott játékosok távozása is, az első felkészülési szakaszban négy-öt játékosunk nem volt velünk. Ez kisebb hátrány, de nem alibi. Menet közben dolgozunk és készülünk. Érdekes ellenfélről van szó. A Győrtől távozott az edző, aki a Ferencvároshoz ment. Ez is bizonyítéka a Fradi nagyságának, az edző bajnokságot nyert, majd a Ferencvároshoz igazol. Ami a Győrt illeti, úgy gondoljuk, hogy valószínűleg ugyanabban a rendszerben és ugyanazokkal az alapelvekkel játszanak majd, mint a korábbi edzőjük idején, ezért is fontos számunkra, hogy lássuk, hol tartunk hozzájuk képest. Reméljük, jól válaszolunk erre a kihívásra. Ez egyben felvezetése is a Ferencváros elleni mérkőzésnek, hiszen ezek a csapatok az utolsó fordulóig harcoltak a bajnoki címért. Ez lesz az első meccsünk, számomra nem az eredmény lesz a fontos, hanem inkább az, hogyan viselkedünk, és hogyan válaszolunk a feladatokra és a kihívásokra. A Ferencváros elleni mérkőzés vár ránk, amely nagy ellenfél. Számos bajnoki címet nyertek Magyarországon, tiszteletet érdemlő rivális, de olyan ellenfél, amely ellen lehet játszani. Én korábban is játszottam már meccseket ellenük. Volt egy titkos vágyam, hogy magyar csapattal találkozzunk, hátha valamennyire rendezhetünk bizonyos számlákat. Ha a Karabahot kaptuk volna, az a szurkolóinknak nem jelentett volna olyan sokat, pedig az egy olyan csapat, amely az elmúlt hat-hét évben folyamatosan Európában szerepel. Ugyanez igaz a Ferencvárosra, a CSZKA Szófiára, a Hajdukra is, ezek mind veszélyes meccsek. Bárkit kaptunk volna, tapasztalt csapatokról van szó, külföldi játékosokkal. Ott van például a mi Yusufunk esete: nálunk ő volt a legjobb, de amikor a Ferencvároshoz került, már nem volt igazán alapember.