Dénes a felkészülésről és a Vojvodina elleni EL-selejtezős párharcról is beszélt.
Dibusz Dénes
Minden felkészülésnél valamilyen szinten új lap kezdődik, és az ember néhány hét pihenés után azért feltöltődve és új energiákkal tér vissza. Az előző szezon eredményeinek ismeretében meg azt gondolom, hogy, nem is kell annál nagyobb motiváció, mint hogy szeretnénk a bajnoki címet visszaszerezni. Volt egy vezetőedző váltás itt a nyáron, úgyhogy most azon dolgozunk gyakorlatilag, hogy, minél előbb olyan csapat futhasson ki a pályára, amit ő szeretne látni. Mind a pályán, mind a pályán kívül sokat teszünk azért, hogy előre tudjunk lépni, azt gondolom, hogy jó irányba haladunk. A Tiszakécske ellen természetesen voltak már olyan mozgások, olyan páros kapcsolatok, olyan játékhelyzetek, amiket már igyekeztünk úgy megoldani, ahogy azt az előtte lévő néhány napban gyakoroltuk. Azért őszintén szólva ebben a két hétben nem sok futball és nem sok taktikai rész volt, inkább a fizikális felkészülés része domborodott ki. Nem lehetett olyan sok nagy dolgot várni ilyen szempontból, de azért látszott az, hogy volt néhány olyan mozgás, megoldás, ami már azt mutatta, hogy az a néhány alkalom, amikor ezekkel foglalkoztunk, nem volt hiábavaló.
Az EL-sorsolás egyik pozitívuma az, hogy nem kell sokat utazni. Ettől függetlenül talán a legerősebb ellenféllel kerültünk szembe, egy nagyon nehéz párharcra számítok. A szerb második és kupadöntős csapat ellen azért biztos, hogy egy komoly erőpróba lesz, mindenkinek a legjobbját kell nyújtania ahhoz, hogy tovább tudjunk jutni. Én azt gondolom, hogy erre képes a csapat, és képesnek is kell lennie, hiszen az a célunk, hogy a ligaszakaszba odaérjünk, ehhez az első állomás a Vojvodina, ezt kell megoldanunk. Most látjuk is, és tapasztaljuk is itt a saját bőrünkön, hogy a Bajnokok Ligája selejtezőjéből indulva azért mennyivel ideálisabb és könnyebb tud lenni egy út a ligaszakaszba. Itt az Európa Ligában már az első vagy a második fordulóban is komoly ellenfelekkel, komoly bajnokságok csapataival tud szembe kerülni az együttes. Egyértelmű, hogy a bajnoki cím visszahódítása a legfontosabb.





