Hátvédünket a Dózsa elleni derbi mellett a hétvégi Magyar Kupa döntőről is kérdezték.
Az FTC 2019 óta folyamatosan bajnok, egymás után hétszer szerezte meg az aranyérmet, ezzel beállította vasárnapi ellenfele, az Újpest klubrekordját: a lila-fehérek 1969 és 1975 között voltak sorozatban hétszer bajnokok, és éppen a Fradi szakította meg ezt a sorozatot, aztán a Vasas lett az első, majd még kétszer ismét az Újpest. Összejön-e egymás után a nyolcadik bajnoki cím? A válaszra még csaknem két hetet várni kell, ezen a szombaton a Magyar Kupa döntőjét rendezik, a Ferencváros és a Zalaegerszeg találkozik a Puskás Arénában.
„Már nem a mi kezünkben a bajnoki cím sorsa, bíznunk kell a Kisvárdában, hogy képes pontot szerezni az ETO-tól – mondta Szalai Gábor, az FTC 25 éves védője. – Úgy készültünk, hogy az Újpestet le kell győznünk, aztán következhet a Magyar Kupa döntője, rajtunk múlik, hogy ezeken a mérkőzéseken miként szerepelünk. Kötelességünk a maximumot nyújtani, arról beszéltünk az előző héten, hogy nyerjük meg mind a három mérkőzést, ez múlik rajtunk. Nyilván bízunk abban, hogy megvédjük a bajnoki címünket, de most kizárólag a kupadöntőre összpontosítunk.”
Vasárnap persze még az Újpest elleni rangadó volt fontos, és a Ferencváros elképesztő statisztikával büszkélkedhet ősi riválisával szemben. A lila-fehérek legutóbb 2014-ben verték meg a Fradit saját stadionjukban, 2015 végén pedig a Groupama Arénában, azóta a zöld-fehérek huszonnégy bajnokin verték meg ellenfelüket és hét döntetlen született.
„A megszokott menetrend szerint készültünk – fogalmazott Szalai Gábor. – Láttuk az Újpest Nyíregyháza elleni mérkőzését, amelyen hét gólt szerzett, vagyis van benne kreativitás és képes veszélyes támadójátékra, de azt is tudtuk, képesek vagyunk megállítani az ellenfél támadóit. Elismerem, az első félidőben, a vezető gólunk után voltak lehetőségei az Újpestnek, de egy rangadón, egy derbin csaknem elkerülhetetlen, hogy ne legyen a meccsnek olyan periódusa, amikor helyzeteket tud kidolgozni az ellenfél. Azt az időszakot túl kellett élni, próbáltunk zártak maradni, és nyilván sokat segített, hogy mi szereztük meg a vezetést. Sokkal nehezebb a dolgunk, amikor hátrányba kerülünk, és futunk az eredmény után, így az Újpestnek feljebb kellett jönnie, nagyobb területek nyíltak a csatáraink előtt. A szünet előtt született második gól megnyugtatta a csapatot, de a szünetben beszéltünk arról, hogy ez veszélyes eredmény, amikor jelentősnek tűnik az előnyöd, de egyetlen kapott gól megváltoztathatja a meccs képét, vagyis maximális koncentráció kell a második félidőben is. Aztán a szünet után gyorsan jött a harmadik gól, ott azt éreztem, ellenfelünk már nem hisz abban, hogy pontot szerezhet, és örülök, hogy végül kapott gól nélkül zártuk a rangadót.”Ezen a héten a ZTE FC elleni kupadöntőre készül a Fradi, a kék-fehérek mindkét bajnokin legyőzték a bajnokot.
Milyen fináléra lehet számítani?„A ZTE játéka nagyon meggyőző, de ezt kevesen látták, amikor a Groupama Arénában legyőztek bennünket – emlékezett a védő. – Jól futballoztak, ezt el kell ismerni. Egészen más mérkőzés volt az egerszegi, ott a kiállítás és egy nagyon furcsa tizenegyes befolyásolta a mérkőzés végkimenetelét, és kulcspillanatokban Gundel-Takács Bence is nagyokat védett. Az előző két kupadöntőt nem sikerült megnyerni, tavaly tizenegyesekkel maradtunk alul, természetesen most győzni szeretnénk, meg akarjuk szerezni a trófeát. Kitűnő csapat az ellenfelünk, de az újpesti győzelem önbizalmat ad nekünk a döntőre – a Puskás Arénában mindig élmény pályára lépni.”




