Sofron István elmondta, hogy nagyon motivált – hokisaink az A-csoportos VB-re készülnek a válogatottal.

Sofron István arról beszélt, jó újra együtt lenni a válogatott csapattársakkal, pörgős edzések vannak, de mindenki bírja a szenvedést, mert tudják, most, 30 nappal a VB előtt még ennek van itt az ideje. „A válogatottban mindig jólesik itt lenni, még akkor is, ha nehéz volt előtte a klubidény, de ehhez már hozzá vagyunk szokva, jó pár éve ezt nyomjuk. Itt olyan energiák szabadulnak fel, amik segítenek átvészelni a nehéz edzéseket” – mondta az osztrák ligában szereplő Ferencváros hokisa. A csatár reményét fejezte ki, hogy a nemzeti csapatban több jégidőt kap majd, mint a klubjában, de kiemelte: bármilyen feladatot is kér majd tőle a szövetségi kapitány, ő azt fogja végrehajtani. „Sok tapasztalatot gyűjtöttem azóta, hogy 19 éve bemutatkoztam a válogatottban. Igyekszem majd most is azt az energikus, fizikális játékot hozni, amit eddig” – fogalmazott Sofron, akinek mindig a csapat, az ország és a nemzeti csapat lesz az első. Kiemelte, miután tavaly sérült volt a világbajnokság idején, bízott benne, hogy a társak bent tudnak maradni az A-csoportban, és mivel ez sikerült, szupermotivált, hogy ezúttal ő is pályára léphet a világ legjobbjai ellen.

M4 Sport