A Diósgyőr vezetőedzője szerint ha csak védekezni fognak, akkor problémáik lesznek.
Nebojsa Vignjevic
Elsősorban fejben kellett frissíteni, hiszen a következő ellenfélre kell figyelni, nem pedig arra, ami legutóbb történt, mert azon már nem tudunk változtatni. Most már csak a következő meccsre koncentrálunk, a saját játékunkra, hogyan kell játszanunk. Úgy vélem, készen állunk. Sok mindenre van szükség ahhoz, hogy jó eredményt érjünk el az FTC ellen. Kemény munka és kis szerencse mellett játszanunk is kell, mert ha csak a védekezéssel foglalkozunk, akkor óhatatlanul legyőznek. Ugyanakkor ez sem egyszerű, mert ha könnyen elveszítjük a labdát, akkor sokkal egyszerűbben vezethet támadást az ellenfél. Az a legfontosabb, hogy fegyelmezetten a feladatra koncentráljunk nem csak 90, hanem ha kell, akkor 100 percen keresztül is. Arról nem akarok beszélni, hogy keményen kell dolgozni és harcolni, mert az az alap. Szóval, ha kizárólag védekezünk, akkor problémáink lesznek. Ezért rá kell kényszeríteni az ellenfelet arra, hogy ne csak magával foglalkozzon, hanem ránk is figyeljen, mert mi is veszélyesek vagyunk a kapujukra, és mi is tudunk gólt szerezni. Ráadásul ez még a védelem számára is hasznos, mert tudnak fújni egyet. Másrészt ha nem így teszünk, akkor percről percre egyre nagyobb nyomás nehezedik majd ránk, amit nehéz pusztán védekezéssel elhárítani. Ők már hozzá vannak szokva a győzelmi kényszerhez, hiszen folyamatosan győzelmet várnak tőlük. Ám most mi is hasonló cipőben járunk, nekünk is muszáj nyerni. Szóval nem egyszerű, mert a Ferencváros hozzá van szokva, de azért utazunk, hogy megnehezítsük a győzelmi tervük megvalósítását, és akár keresztül is húzzuk azt. Ezen kell dolgoznunk.





