Bogi egy „gyenge” 70%-ot hozott a kapuban… – ő és Cseh Sándor is értékelt, a meccs összefoglalóját is láthatod. Folytatás ma délután Románia ellen.
Női vízilabda, EB, csoportkör, B-csoport, 1. forduló
Magyarország 9-7 Spanyolország
Negyedek: 2-2, 2-3, 1-2, 4-0
Fradista gólok: Szilágyi 2, Keszthelyi 1, Vályi 1, ill. Ortiz 3
Beszámoló: Fradi.hu, M4 Sport, MVLSZ, NSO
Teljes mérkőzés: MédiaKlikk
Neszmély Boglárka
Fogalmam sincs a statisztikámról, nem számolom, meg ilyenkor annyira extázisba esek, hogy tényleg lehetetlen számolni. Úgyhogy remélem, tíz fölött, mert mindig az a célom, hogy ha tíz fölött végzek, akkor jó eséllyel nyerünk. Úgyhogy mindig ez a tízes szám nekem a mérce. Elkezdtünk bízni magunkban, és elkezdtük élvezni azt, hogy az Európa-bajnokságon vagyunk, szerintem ez történt. Úgyhogy türelmesek voltunk magunkkal legfőképpen, meg kellett szerintem érkeznünk ebbe a meccsbe. Ott volt a második negyedben két gól, amit azt gondolom, hogy meg kellett volna fognom. Fent és lent is voltunk, de nyilván nehéz egy ilyen erős csapattal kezdeni. Tényleg nehéz meccs volt, nagyon brusztos mérkőzésre számítottunk, de szerencsére össze tudtunk állni a negyedik negyedre.
Cseh Sándor
Három részre lehet osztani a mérkőzést. Jól kezdtünk, aztán picit hagytuk, hogy bedaráljanak minket a spanyolok, statikussá vált a játékunk. A harmadik negyedtől két dolog megváltozott: az egyik, hogy a játékosok elkezdtek győzelemre játszani, és nem a hibákat akarták elkerülni, sokkal nagyobb sebességre kapcsoltunk. Ott kezdtem el azt érezni, hogy csapatként, egymásért játszva vízilabdáztunk. Két időszakban nem azt játszottuk, amit szeretnénk, de egyébként azt nyújtottuk, amit elvártam a lányoktól, gyors támadásokat vezettünk. Fontos a jó védekezés, de ehhez kellett a remek kapusteljesítményünk is, ez már a harmadik világverseny, ahol a rangadókon Neszmély Boglárka ilyen szenzációsan véd.





