Korábbi játékosunk, Kady is nyilatkozott a BL-playoff után – azeri lapszemle a párharc második meccséről.

A Sport24.az Gurban Gurbanovot idézte: – Hangsúlyoztam a játékosoknak, hogy legyenek hidegfejűek, ne foglalkozzanak az ellenfél kijelentéseivel. A legfontosabb az volt, hogy bátrak és intelligensek legyünk. Kihangsúlyoztam nekik, hogy bármi is az eredmény, ne adják fel a párharcot. Nagyon feszült mérkőzés volt, viszont a hangulat hihetetlen volt, rég éltem át hasonlót. Gratulálok a játékosaimnak, hatalmas sikert értek el, ősszel felejthetetlen meccseink lesznek a Bajnokok Ligájában! Ma veszítettünk, de becsülettel. Nézzék, a Ferencváros egy nagyon jó csapat, itt a magyarok nemcsak hogy nyertek, hanem a továbbjutást is megérdemelték volna. A Fradi mindent megtett ahhoz, hogy a BL-ben játsszon. Nem fogom a játékosaimat kritizálni ezután a siker után. Láttam rajtuk, hogy mennyire feszültek voltak, amúgy én is, ezt ők is érezték, és a teljesítményükre is hatással volt.

A QOL.az beszámolója szerint a Qarabag csapatkapitánya, Abdullah Zubir a Ferencváros elleni visszavágót (2-3) követően nyilatkozott a CBC Sportnak Bakuban. A francia középpályás a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutásról, valamint gólöröméről is beszélt: – Ez az én döntésem volt. Tudom, mennyit dolgozik az edzőnk. Boldoggá tesz minket, hogy látjuk munkánk gyümölcsét. Gurbanov ezt megérdemli – és még ennél is többet.

Arra a kérdésre, hogy kiket szeretne ellenfélként látni a csoportkörben, Zubir így válaszolt: – Most élveznünk kell ezt a győzelmet. A Bajnokok Ligájában minden csapat erős. Remélem, a sorsolás kedvező lesz számunkra.

A portál idézte a Qarabag vezetőedzőjét, Gurban Gurbanovot is. – A játékosaim hősök. Gratulálok nekik. Erre sok éve vártunk – a szurkolóink, mi magunk és az egész népünk. Isten megadta nekünk ezt. Hálát adok érte. Persze szerettünk volna jobban játszani, és kikaptunk, de az eredmény mindenképpen örömteli. Mindegyikőtöknek gratulálok.

Gurbanov összehasonlította a 2017-es, első csoportkörbe jutást eredményező párharcot a mostanival: – Őszintén szólva, akkor úgy éreztem, hogy a playoff-meccsek feszültebbek. De ma a feszültség még erősebb volt, mint vártam. Ez már a mérkőzés elejétől érződött. Az első meccsen aratott 3–1-es győzelem után mindenki arról beszélt, hogy bejutunk a BL-csoportba. De a futballban bármi megtörténhet.

A tréner azt is elárulta, hogyan próbálta motiválni játékosait: – Megpróbáltam megnyugtatni őket. De mindenkin éreztem a feszültséget – rajtam is –, hiszen bármi is történt volna, a felelősség engem terhelt. Igyekeztem higgadt maradni, de talán nem tudtam teljesen uralkodni magamon.

Az Azertag.az a Ferencváros korábbi és a Qarabag jelenlegi játékosát, a brazil Kady Borgest szólaltatta meg a meccs után. A középpályás elmondta, hogy van idejük felkészülni a Bajnokok Ligája főtáblájára: – Jól akarunk felkészülni, és sikeres meccseket játszani ott. A szurkolóink megérdemlik ezt.

A brazil játékos kiemelte, hogy mostantól nehezebb feladatok várnak rájuk: – Most már teljes mértékben a BL-főtáblára összpontosítunk. Elég időnk lesz felkészülni, és igyekszünk a lehető legjobban készen állni arra a szakaszra. Ez a siker nemcsak a játékosoké, hanem a szurkolóké is, akik egy pillanatra sem hagytak magunkra minket a lelátón.

A 24 éves balbekk, Elvin Jafarguliyev a Bajnokok Ligája főtáblájára jutás kapcsán elárulta, hogy pályafutása során először szerepelhet a legrangosabb sorozat elitjében. – Korábban az Európa Liga nyolcaddöntőjében játszottam. Most szeretném megköszönni a szurkolóknak, fantasztikusak voltak. Kockázatos volt, amikor az ellenfél megszerezte a harmadik gólt, mert ha kaptunk volna még egyet, a mérkőzés hosszabbításba torkollik.

A védő hozzátette, különleges álma van a csütörtök délutáni sorsolással kapcsolatban: – A Bajnokok Ligájában a spanyol óriás Barcelonával szeretnék találkozni!

A Xalqqazeti.az beszámolója szerint a szakértők többsége a Qarabagot tartotta esélyesnek, hiszen az idegenbeli 3–1 után a Ferencvárosnak minimum két gólt kellett volna szereznie, ráadásul kapott gól nélkül, hogy hosszabbításra mentse a párharcot. Ez a kényszer támadó játékra sarkallta a magyar csapatot, ami teret adott a hazaiak kontráinak. Ráadásul a Ferencváros ingadozó formát mutatott a nemzetközi porondon, a Qarabag elleni utóbbi három meccsén pedig hét gólt kapott. Ennek megfelelően a Qarabag óvatosan, fegyelmezetten kezdett, a Ferencváros viszont kockáztatott és gyorsan vezetést is szerzett. A hazaiak viszont fordítottak, így összesítésben magabiztos előnnyel mehettek a szünetre, a fordulás után viszont a Ferencváros mindent egy lapra tett fel és újra vezetést szerzett a visszavágón, majd a 87. percben Mateusz Kochalski kapus hatalmas bravúrral hárított egy közeli fejest, megmentve csapatát a hosszabbítástól. A mérkőzés 3-2-es vendégsikerrel zárult, de összesítésben a Qarabag 5-4-re nyert, és történelmi győzelmet aratva ismét bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe, ezzel ismét bebizonyította, hogy a kontinens elitjében is helye van – teszik hozzá.

A Futbolxeber.az a Qarabag szerb légiósát, Marko Jankovicot szólaltatta meg a Ferencváros kiejtését követően. – Nagyon nehéz mérkőzés volt. A Ferencvárosnak volt még 3-4 komoly helyzete. A kis részletek döntik el a meccseket, mi pedig különösen a rögzített szituációkkal küzdöttünk. Ennek ellenére, bár a visszavágót elveszítettük, összességében továbbjutottunk. Gratulálok mindenkinek. Megérdemelten jutottunk a főtáblára.

A középpályás elárulta, kik ellen játszana legszívesebben a csoportkörben: – Mindenki a Barcelonáról vagy a Real Madridról álmodik. Nem tudom, jó vagy rossz ötlet lenne-e, de ha választanom kellene, a Realt vagy a Barcelonát mondanám. Természetesen óriási kihívás lenne ilyen gigászok ellen játszani, de ez is része a tapasztalatszerzésnek. Élveznünk kell ezeket a meccseket.

Csakfoci, MNO, NSO