Kik kerülnek legtöbbet helyzetbe és milyen hatékonysággal találnak be? A cikkből kiderül.
A táblázatban az NBI azon játékosai szerepelnek, akik legalább 500 játékperccel rendelkeznek és vagy a meccsenkénti gól- vagy xG-tabella első harminc helyezettje közé bekerültek. A játékosok neve, csapata, játékperce mellett a meccsenkénti (pontosabban 90 percenkénti) gól- és xG-átlag, az összesített értékek, a gólok és az xG aránya látható. Itt az átlagos az 1-es érték, aki ennél magasabbal rendelkezik, az az átlagnál jobban, aki alacsonyabbal, az rosszabbul értékesíti a helyzeteit.
| Játékos | Csapat | Játékpercek | Gól / 90p | xG / 90p | Gól / xG | Gól | xG |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bárány | DVSC | 1927 | 0.61 | 0.57 | 1.07 | 13 | 12.20 |
| Böde | Paksi FC | 1171 | 1 | 0.68 | 1.47 | 13 | 8.85 |
| Tóth Barna | Paksi FC | 1671 | 0.65 | 0.72 | 0.90 | 12 | 13.37 |
| Domingues | DVSC | 2145 | 0.5 | 0.26 | 1.92 | 12 | 6.20 |
| Nagy Zsolt | Felcsút | 2504 | 0.4 | 0.34 | 1.18 | 11 | 9.46 |
| Varga Barnabás | Ferencváros | 1821 | 0.54 | 0.72 | 0.75 | 11 | 14.57 |
| Jurina | MTK | 1852 | 0.53 | 0.46 | 1.15 | 11 | 9.47 |
| Saldanha | Ferencváros | 970 | 0.93 | 0.77 | 1.21 | 10 | 8.30 |
| Colley | Felcsút | 1720 | 0.47 | 0.52 | 0.90 | 9 | 9.94 |
| Bumba | Győri ETO | 1907 | 0.38 | 0.4 | 0.95 | 8 | 8.48 |
| Brodic | Dózsa | 2404 | 0.3 | 0.37 | 0.81 | 8 | 9.88 |
| Pesity | Ferencváros | 747 | 0.84 | 0.61 | 1.38 | 7 | 5.06 |
| Croizet | Zalaegerszeg | 1791 | 0.35 | 0.2 | 1.75 | 7 | 3.98 |
| Benbouali | Győri ETO | 1489 | 0.42 | 0.36 | 1.17 | 7 | 5.96 |
| Gradisar | exMOL | 1558 | 0.4 | 0.23 | 1.74 | 7 | 3.98 |
| Bitri | Győri ETO | 1283 | 0.35 | 0.29 | 1.21 | 5 | 4.13 |
| Beke | Nyíregyháza | 1036 | 0.43 | 0.37 | 1.16 | 5 | 4.26 |
| Camaj | Kecskemét | 615 | 0.59 | 0.44 | 1.34 | 4 | 3.01 |
| Maurides | DVSC | 860 | 0.42 | 0.39 | 1.08 | 4 | 3.73 |
| Saponjity | exMOL | 655 | 0.55 | 0.48 | 1.15 | 4 | 3.49 |
| Babity | Nyíregyháza | 769 | 0.35 | 0.22 | 1.59 | 3 | 1.88 |
| Németh Krisztián | MTK | 537 | 0.5 | 0.61 | 0.82 | 3 | 3.64 |
| Pálinkás | Kecskemét | 1600 | 0.16 | 0.38 | 0.42 | 3 | 6.76 |
| Polievka | MTK | 1061 | 0.17 | 0.39 | 0.44 | 2 | 4.60 |




