Csapattársként is kemény tudott lenni a Fradi jelenlegi edzője. Jamie O’Hara is tagja volt a Tottenham legutóbb trófeát nyerő csapatának, ő mesélte el az alábbi történetet:
Megmondom, kiben volt meg a tűz leginkbb: Robbie Keane-ben. Emlékszem egy történetre közte és Edgar Davids között. Edzésen történt, amikor Davids megérkezett az Inter Milantól, és azt hitte, ő a világ közepe. Azt gondolta, hogy ő a főnök, az alfahím, aki mindent visz, de mindenki más tudta, hogy akkoriban Robbie Keane volt a Tottenham vezére. Emlékszem, ahogy Davids beszólt Keanónak edzésen, és elég komoly szóváltás lett belőle. Aztán próbált keménykedni, odalépett hozzá, és mondott valamit – Keano pedig egyszerűen kiütötte, bumm! Egy ütés, és kész. Davids feltápászkodott, lesétált a pályáról, ennyi volt. Másnap bejött, és csak annyit mondott: „Jó reggelt, Robbie…” Mindenki tudta: Keanóval nem érdemes ujjat húzni. Megvolt benne az a bizonyos kapcsoló, ha átkattant, azonnal lerendezte az ügyet.





