Adatok a tragikus bajnoki helyzetkihasználásunkról.

Az MTK ellen 13 helyzetből 2.11, a ZTE ellen 17-ből 2.25, a Felcsút ellen 18-ból 2.55, tegnap a Paks ellen pedig 19-ből 3.28 xG jött össze – ezekből mindössze 2 gólt szereztünk. Azaz 67 helyzetből (10.19 xG) kettőt értékesítettünk (átlagosan 2.55-ből 0.5-et), eközben 31 lövésből (3.52 xG) 5 gólt kaptunk. Ami az xcG-t illeti, a 14 kaput eltaláló lövésből (3.21 xcG) 5 gólt kaptunk.

A támadóink rossz formáját mutatja, hogy a 10.19-es xG-ből 1.55 + 2.64 + 1.1 + 1.2, azaz 6.49 xcG jött össze, tehát nem csak arról van szó, hogy a kapusok kivédték a szemünket, hanem a lövések/fejesek is gyengék voltak.

Egyetlen gólszerzőnk, Varga is alulteljesített, 2.95 xG-ből csak 2 gólt szerzett, de nézzük a többieket: Saldanha 2.79 xG / 0, Traoré 1.06 / 0, Pesity 0.8 / 0, Joseph 0.58 / 0, Ben Romadan 0.56 / 0….