Vezetőedzőnk a Kecskemétnek is gratulált.
Szerintem két okra vezethető vissza az, hogy kevés helyzetet alakítottunk ki, egyrészt gratulálni kell az ellenfélnek, aki tudjuk, hogy nincs jó passzban, ezért ők minden egyes meccsen harcolni fognak, főleg hazai pályán, hogy nullára hozzák le a meccseket. Nehéz ilyen szituációkban gólhelyzetek sorát kialakítani. Persze egy korai gól megváltoztatta, nyitottabbá tette volna a meccset. Nagyon zártan védekeztek. A másik fele a pontosság, ez a mi sarunk. Az első félidőben Kady és Zachariassen túl messze helyezkedett Barnitól, így a középpályás felállásunk nem az eltervezettnek megfelelően alakult, ami megnehezítette a helyzetek kialakítását, még ha az első 15-20 percben voltak is lehetőségeink. De ez a két fő oka van annak, hogy a támadójáték nem az eltervezetteknek megfelelően alakult. Szóval gratulálok az ellenfélnek, mi pedig pontatlanok voltunk.
Nem lehet összehasonlítani a két sorozatot, az Európa Ligát és az NBI-et, egészen mások. Nem várok a bajnokságban kevesebbet a játékosoktól, ugyanúgy készülünk fel a meccsekre. Ugyanakkor minden meccsnek megvan a maga története. A csütörtöki meccs sztorija az volt, hogy készen álltunk a Kijevre, jó formában voltunk, a meccs fordulatai nekünk kedveztek: kaptak egy piros lapot, majd nagyon rövid idő alatt alakítottuk ki helyzetek sorát a második félidőben. A magyar bajnokságban azt láthatjuk, hogy a csapatok egészen más felfogásban játszanak a Ferencváros ellen. Gól nélkül akarják kihúzni, így hagyják, hogy járassuk a labdát, zártan védekeznek és nagyon fizikálisak. De ez nem kifogás, ezt meg kell tudjuk oldani. De amikor minden európai csapat közül mi játszottuk a legtöbb meccset, akkor nyilvánvaló, hogy nagyon feszes a menetrend és az már kiderült, hogy a hétközi nemzetközi kupameccsek utáni bajnokik a legnehezebbek. Nagy dicséret illeti a csapatomat ma, mert emberhátrányban is jó hozzáállással játszottak és csak jó hozzáállással lehet sikeres az ember az ilyen meccseken. Kadyt kiállították, nyilván kap egy eltiltást a szövetségtől. A felesleges lapokról rendszeresen beszélünk egymás közt. Majd megnézzük, mi történt pontosan.
– Pascal Jansen





