Legalábbis az MLSZ szerint.
Október elején a magyar labdarúgó játékvezetők országos kerete ismét bizonyította felkészültségét az idény kihívásaira.
Az UEFA előírásai szerint zajló évközi fizikai teszt során mind a játékvezetők, mind az asszisztensek speciális, a labdarúgás fizikai követelményeihez igazított pályatesztet teljesítettek Vecsésen. Az első napon a férfi NBI-es, NBII-es és a női NBI-es keret tagjai, a második napon a teljes NBIII-as keret, valamint a női NBII-es keret tagjai teljesítették a teszteket, összesen 200 fő adott számot a fizikai felkészültségéről.
– A labdarúgás fizikai követelményei folyamatosan emelkednek, és ezzel a szinttel a játékvezetőknek is lépést kell tartaniuk – mondta Horváth Dávid, az MLSZ Játékvezetői Bizottságának fitnesz instruktora. – A mostani teszt célja az volt, hogy meggyőződjünk a játékvezetők megfelelő állóképességéről, gyorsaságáról és agilitásáról. Az eredmények alapján büszkék vagyunk arra, hogy a magyar játékvezetői keret továbbra is tökéletesen felkészült a hazai és nemzetközi mérkőzések kihívásaira!
A játékvezetők az alábbi teszteket teljesítették:
– Sprinttesztek: 2×40 méteres futás, 6,0 másodperces időkorláttal.
– SDS teszt (Simple-Double-Simple): Ez a speciális teszt a nemzetközi mérkőzésekhez szükséges fizikális felkészültség egyik alapfeltétele.A játékvezető asszisztensek tesztjei:
– CODA teszt: Speciális agilitási teszt, mely a gyors irányváltásokat és a pontos mozgáskoordinációt méri.
– Sprinttesztek: 2×30 méteres futás, 4,7 másodperces időkorláttal.
– ARIET teszt: Ez egy módosított ingateszt, amely során nemcsak futásokat, hanem oldalazó mozgásokat is végre kell hajtani.




