Az Írország elleni edzőmeccsről nyilatkozott a válogatott szövetségi kapitánya.

Nehéz Írország ellen játszani, ez kiderült a Svájc és a Belgium elleni meccsükből is, nagyon agresszívan játszottak a topcsapatok ellen, jól védekeztek, feladták a leckét nekik. Fizikális csapat, több angol bajnokságban edződő játékosokkal, magas szintű és intenzitású találkozót várok, talán ez a meccs leginkább a Skócia elleni felkészülésünket szolgálja, fontos, hogyan tudjuk kezelni a nehéz pillanatokat – fogalmazott a keddi ellenfélről Marco Rossi, aki szót ejtett a magyar válogatottal néhány hónapja szóba hozott Sammie Szmodicsról is, aki immár ír válogatott – Volt egy általános megkeresés, ami a médiába kikerült. Írországot választotta, de ez egy logikus lépés a részéről, a szívére hallgatott, ami teljesen érthető. Nem tudok neki felróni semmit, fantasztikus szezonja volt. A legjobbat kívánom neki, leszámítva persze a mostani meccset.

Szalai Attila játékhiányáról elmondta, ugyan a klubjában szinte semennyit nem játszott, a válogatottból szinte kirobbanthatatlan 2019 óta. Ugyanúgy bízik benne, mint az egész csapatban., ugyanakkor a kapitány elárulta, kedden Dárdai Márton fog a helyén kezdeni, ennek ellenére nem aggódik Szalai állapota miatt, márciusban is remekül helytállt a felkészülési meccseken. Továbbá a nemrég még műtéten áteső Fiola Attila, kisebb sérülés miatt Horváth Krisztofer, a vasárnapi svájci kupadöntőn pályára lépő Bolla Bendegúz és a kedden érkező Gazdag Dániel sem áll rendelkezésre Írországban. „Látva a márciusi meccseket, az első félidőkben voltak nehézségeink, ezeket próbáljuk elkerülni” – tekintett vissza a márciusi Törökország és Koszovó elleni találkozókra a kapitány.

M4 Sport, MLSZ