Hokisaink egyre közelebb az alapszakasz megnyeréséhez – Fodor Szabolcs értékelte a tegnapi meccset.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, 2. fázis, 5. forduló
Ferencváros 4-3 DEAC
Harmadok: 3-1, 1-0, 0-1
Gólok: Brady (+1, Roth, Kestila), Seregély (Crespi, Németh), Crespi (Nagy G., Németh), Seregély (Crespi, Turcotte)

Beszámoló: Fradi.hu

Nagy K. (Földes)
Marva, Roth – Turbucz, Brady, Galajda
Seregély, Crespi – Němec, Kestilä, LaPorte
Hrabal, Boros – Tóth A., Nagy G., Németh
Haranghy – Turcotte, Bán, Tóth G.

Fodor Szabolcs sajtótájékoztatója:

Fodor Szabolcs

Körülbelül tíz percig jégkorongoztunk a mérkőzésen, szörnyű volt. 4-1-nél kaptunk egy 2+2 perces emberelőnyt, amiből nemhogy nem lőttünk, de kaptunk egy gólt, és ott picit szétesett a csapat. Ami, ha onnan nézzük, hogy jövő pénteken már kezdődik a rájátszás, nem néz ki túl jól, de reálisan kell néznünk a dolgokat, nyolc napig nem volt egyetlen mérkőzésünk sem. Ez talán egy pici kifogás lehet, ebbe kapaszkodhatunk, ugyanis tudtuk jól, hogy nem lesz könnyű meccsünk nyolc nap kihagyás után. Pláne egy olyan csapat ellen, amelyik komoly meccsekből érkezett. Szóval készültünk rá, hogy nem lesz könnyű, de ennek ellenére lehetett volna ennél sokkal könnyebb is. Még egyszer hangsúlyozom, ennél jóval több kell a rájátszásban. Az egyetlen pozitívum, hogy ilyen játékkal is sikerült mindhárom pontot magunknál tartanunk, ami nagyon fontos lehet az alapszakasz végelszámolásánál.

Erste Liga