Mészöly Géza szerint nagyon kellett volna az elején az öngól, az megdobta volna a Dózsát.

Dejan Stankovic

Élveztem a mérkőzés atmoszféráját, ez valóban egy igazi derbi! Ez is segíti megérteni a két klub közötti rivalizálást. Gratulálok a fiúknak, a nemzetközi meccsek után nehéz volt fizikálisan és mentálisan is. Rotáltunk is, voltak, akiket pihentettünk, mert elég fáradtak voltak. De a mai kezdőjátékosok is remek mérkőzést játszottak, annak ellenére, hogy egy ilyen derbin óriási a nyomás. Az első tíz percben kis zavarodottság is volt, de utána igyekeztünk irányítani a mérkőzést, olyan irányba terelni a játékot, ahogy szerettük volna, ahogy készültünk rá. Amikor az ellenfél nagy nyomást helyez rád, akkor normális megoldás szerintem, ha hosszú labdával próbáljuk megjátszani az olyan játékosunkat, mint pl. Varga, aki tíz ilyen labdából nyolcat megold. Az első gól is egy ilyen szituációból született. Amikor nincs ilyen letámadás, akkor a pálya bizonyos részein emberfölénybe tudunk kerülni, akkor megpróbáljuk ezt megjátszani. Örülök Cissének és Wingónak, akik fantasztikus meccset játszottak, örülök Botkának, Katonának, Dalinak. Ben nem játszott túl sokat az Afrika Kupa után, Bálint a Kisvárda ellen játszott 10-20 percet, Endre pedig megsérült a felkészülési időszak alatt – de én hiszek minden játékosban, aki itt van, annak megvan az oka, hogy itt van. Ma nagyon fontos szerepük volt a rotációban. És Pesic! Nem könnyű neki, hiszen három komoly támadónk van, de egy remek srác. Örülök, hogy egy ilyen csapatnak lehetek az edzője. Lehet, hogy szenvedtünk az Olympiakosz ellen, a teljesítményünk nem volt Ferencváros szintű, de fontos az erre adott reakció is, ami jó volt. Nincs hiányérzetem a mai mérkőzéssel kapcsolatban. Mondtam a játékosoknak, hogy továbbra is irányítsák a játékot, ne veszítsenek el könnyű labdákat, az utolsó pár percben volt egy-két ilyen, volt felesleges sárga lapunk is, az ellenfelet tisztelni kell, így sosem mondanám azt a játékosoknak, hogy „álljanak le”. Sok sikert kívánok az Újpestnek a jövőre, még egyszer gratulálok a csapatnak és egy nagy köszönetet küldök a szurkolóinknak is! Lisztes még nem áll rendelkezésre, sérült, én azért vagyok itt, hogy azokról beszéljek, akik játszanak, róla az orvost kell megkérdezni.

Mészöly Géza

Azzal kezdeném, hogy az első 30 percben egy olyan játékot produkáltunk, amivel felnőttünk a feladathoz és megleptük a Ferencvárost, oda tudtunk érni a kapujuk elé, ők idegessé váltak és akár öngól is lehetett volna, ez megdobta volna a csapatot, nagyon kellett volna, hogy ez meglegyen. Aztán jött egy olyan védelmi hiba, ami nagyon elkerülhető lett volna, olyan hiba volt, amit a Ferencváros azonnal kihasznált és büntetett bennünket. És, ahogy mondani szokták, nagyon rossz, amikor jön a második gól a félidő előtt egy perccel, ott tanári módon érkezett a center és megmutatta, hogyan kell érkezni a rövidre. A játékosok hitét próbáltuk a félidőben kicsit felhozni, váltottunk a folytatásra, hogy hazai pályán legyen sanszunk, tudjunk gólt szerezni. Aztán ismét jött egy hiba, nagyon fellazultunk és minél jobban ment az idő és jöttek a gólok, akkor hitehagyottá vált a társaság és kicsit maguk alá estek és nem volt egy olyan vezér a pályán, aki rendet tudott volna tenni, hogy zártabban tudjunk játszani. Így a Ferencváros szétzilált minket a friss embereivel, megérezték, hogy van keresnivalójuk, ebben láttam a hibát. Azt is el kell ismerni, hogy a Ferencváros egy sokkal másabb kategória jelen pillanatban. Ami munkát mi elkezdtünk, az meggyőződésem, hogy jó irány, folytatni kell. Össze kell dolgozni a játékosoknak és a következő meccsekre kell olyan állapotba kerülnünk, hogy mérkőzéseket tudunk majd hozni és stabilizálni a helyzetünket.