Az év zárásakor megnéztük a magyar NBI csapatszintű statisztikáit.

Ami a szerzett gólokat illeti, három csapat van 1.5 gól / meccses átlag felett (Fradi 2.24, Vadásztölténygyár 1.91, Paks 1.73), egy pedig 1 gólos átlag alatt (Mezőkövesd, 0.92), a többiek az 1.02 – 1.44-es zónában tömörülnek. 42 gólunk közül 8-at szereztünk szöglet után (ez a góljaink 19%-a), ezzel a másodikok vagyunk a Paks mögött (11, 34%). Fejesgólt mi szereztük a legtöbbet (9, 21%), a Paksnak 8, a DVTK-nak 7 van. 5 tizenhatoson kívülről szerzett gólunkkal (12%) második helyen vagyunk, holtversenyben az MTK-val, a Vadásztölténygyár mögött (7, 19%). A legtöbb tizenegyest a Kecskemét rúghatta (6, mind gól lett, 24%). Hat csapat, közte mi is, 4-4 tizenegyest rúghatott, mi mindet értékesítettük (10%). A Mezőkövesd egyet sem rúghatott, a Dózsa is csak egyet. Az őszi 315 gólból mindössze 6 volt szabadrúgásgól, nálunk 1, Ramírezé a Vadásztölténygyár ellen.

A 315 gól mellé idén 315.24-es össz-xG tartozott, ez kevesebb, mint egy tizedszázalékos eltérés. A mi 42 találatunk 304 41.36-os xG-nyi kísérletből esett (1.5%-os eltérés). A legnagyobb eltérés (20%) a Vadásztölténygyár esetében volt, ők 29.05 xG-nyi helyzetből szereztek 26 gólt, őket a Mezőkövesd követi (20.11 xG – 17 gól), ők alulteljesítették az xG-t.

A 19 kapott gólunkból 4 volt fejes, 3 tizenegyes, 2 pedig tizenhatoson kívüli lövés. A várható kapott gólokat tekintve a legkevesebb próbálkozást a DVSC engedte (16.8), mi a másodikok vagyunk (18.65). A legnagyobb eltérést a Paks (27.3 xGA mellett 21 kapott gól) mellett Kodróék mutatják (31.22 xgA mellett 24 kapott gól), negatív irányban a Dózsa (28.87 és 25).

Az xG-ből és az xGA-ból számított várható pontok táblázatán, nem nagy meglepetésre, alulteljesítettünk (33 ill. 35.8), a Paks (34 / 26.5) és a Vadásztölténygyár (30 / 23.1) pedig felül.

A legtöbbet (59.9%) mi birtokoltuk a labdát, mögöttünk a DVSC (56.8%), a DVTK (54.9%) és a Dózsa (52.7%) jön. A legkevesebbet a Paks (43%), a Kisvárda (45.7%) és a Felcsút (46%).

A legtöbb lövésünk nekünk volt (305, meccsenként 16.3), minket a Vadásztölténygyár követ (238). A legkevesebbet a Kisvárda (168), és az MTK (187) próbálkozott. Lövéseink 37.4%-a talált kaput, ezzel a hatodikak vagyunk (DVTK 41.1%, ZTE 39.6%, Vadásztölténygyár 39.5%, Paks 38.9%, DVSC 37.4%), az utolsó az MTK 32.1%-kal. 305 lövésünk 15%-a volt fejes (47), 40%-a pedig tizenhatoson kívülről érkezett (121). Ez azt jelenti, hogy a 16-oson kívülről leadott lövéseink mindössze 4.1%-a ment be. Az egész NBI átlaga 4.4%, a legjobb ebben az MTK 6.8%-kal. A TOP5 bajnokság átlaga egyébként 3.8%. A legjobb ebben a Bayern München (9.6%, 9/94).

A beadások számában a harmadikok vagyunk (313) a Paks (326) és a DVTK (314) mögött, 200 alatt egy csapat, a Mezőkövesd van (171). A pontosságot illetően a ZTE (41.3%) és a Loki (40.8%) mögött a harmadikok vagyunk (38.7%). A Paks 35.3%-kal, a DVTK 27.7%-kal ad be. Az ötösön belülre a legtöbbet a DVTK ível (55), majd kétszer annyit, mint mi (28), de a Paksnál (36) is sokkal többet. A lövéseink 24.5%-át blokkolták az ellenfelek, ezzel negyedikek vagyunk a Vadásztölténygyár (21.5%), a Dózsa (22.2%) és az MTK (22.7%) mögött.

A legtöbb csellel mi próbálkoztunk (578), a második a DVTK (513), a harmadik a ZTE (487). 400 alatt két csapat van, a DVSC (399) és a Dózsa (363). A sikerességet tekintve a legjobb a Felcsút (58.2%), mi a hatodik helyen vagyunk, 55%-kal. Nem meglepő, hogy nekünk volt a legtöbb labdaérintésünk (452) a tizenhatoson belül, 22%-kal több, mint a második Felcsútnak, 33%-kal több, mint a Paksnak (340), több, mint kétszer annyi, mint a Kisvárdának (215).

A harmadik legtöbb szabálytalanságot követik el ellenünk (237), a DVSC (241) és a Paks (240) mögött. Az ellenünk elkövetett szabálytalanságok 1.7%-a lett tizenegyes, a KTE-nél ez az arány 3.1%; nálunk minden 113. tizenhatoson belüli labdérintést követően jött egy tizenegyes, a KTE-nél minden 49. után. A legtöbbször a DVTK (41) és a Kisvárda (40) futott lesre, velünk ez 37-szer történt meg, a Mezőkövesddel 14-szer, a ZTE-vel 17-szer.

A legkevesebb lövést mi kaptuk a kapunkra (159), a legtöbbet a DVTK (263). A lövések 30.5%-át blokkoltuk, ebben csak az MTK jobb nálunk (37.4%), a leggyengébb a ZTE (18.8%).

A védekezőpárharcaink 64.2%-át nyertük meg, ezzel mi vagyunk a legjobbak a Paks (62.4%) és a Kisvárda (62.2%) előtt, a leggyengébb a KTE és Mezőkövesd (57.9 – 57.9%) mögött a DVTK (57%). A letámadás intenzitását mutató PPDA-ban (engedélyezett passzok száma védekező akciónként) is mi vagyunk a legjobbak (7.32), a KTE (8.4) és a Paks (8.75) előtt.

A lopott passzok számában (600) az utolsók vagyunk, ami természetesen a labdabirtoklással van összefüggésben – mi 59.9%-ban birtokoljuk a labdát, az ebben legjobb Paks (853) 43%-ban. Azaz míg mi a játékidő 41.1%-ban kísérletezhetünk passzlopással, ők az 57%-ában. Ha a labdabirtoklással számolunk, akkor a különbség 0.015% (ez természetesen nem egészen pontos, mert azt feltételezi, hogy a 17-17 bajnoki tiszta játékideje azonos volt a két csapatnál).

A legtöbb fejpárbaja a Paksnak és a KTE-nek volt (910 – 910), a legkevesebb a DVTK-nak (581), mi a nyolcadikak vagyunk 708-cal. Ami a sikerességet illeti, a legjobb a Dózsa (52%), mi a másodikok vagyunk 48.3%-kal, a Paks 40.7%-nál pedig csak a Kisvárda rosszabb (38.4%). A legkevesebbszer mi adtuk el a labdát (meccsenként 96-szor), a legtöbbször a Paks (122.3) és a KTE (110.9).

A legtöbbször a Felcsút (285) és a KTE (282) szabálytalankodott a csodás NBI-es bírók szerint, őket mi, illetve a Paks követi (233-233), a legkevesebbszer a Vadásztölténygyár (191) és a Dózsa (185). Érdekesség, hogy ha a labdabirtoklást is figyelembe vesszük – átlagosan 53 perces meccsekkel számolva -, akkor a bírók szerint mi az ellenfelek labdabirtoklása alatt 93 másodpercenként, míg a Paks 132 másodpercenként szabálytalankodott. A KTE-nél ez 96 másodperc, a Felcsútnál 102.

A legtöbb sárgát a KTE (52) és a Felcsút (48) kapta, a Paks 39-et, mi 35-öt, a DVTK 31-et. 6 csapat (mi, az MTK, a Dózsa, a DVTK, a Mezőkövesd és a Paks) 2-2 pirosat kapott; a DVSC, a Fehérvár és a Kisvárda 1-1-et; míg a ZTE, illetve a két legtöbbet szabálytalankodó alakulat, a Felcsút és a KTE egyet sem…

Az NBI-ben a legtöbbet (450) és legpontosabban mi passzolunk (85.6%), a DVSC (83.7%, 425) és a Vadásztölténygyár (386, 83.5%) követ minket. 80% alatt három csapat van, az MTK (364, 79.8%), a Kisvárda (332, 78.6%) és a Paks (294, 72.6%). Nem meglepő talán, hogy bár a legpontosabban (60.6%) mi passzolunk hosszan, ez a passzaink 9%-a, addig ez a Paksnál, akiknek a pontosságuk hátulról a harmadik (53.6%) 18% – és míg a passzrátánk (14.3) a legmagasabb, addig a Paksé a legalacsonyabb (11.4). A 14.3-as passzráta egyébként a Premier League átlaga, a West Ham Unitednek és a Machester Unitednek van épp ennyije, a Manchester Citynek 15.5, a Chelseanek pedig 16.2.

A legtöbb kiugratással mi próbálkoztunk (76, 40.8% sikeres), mögöttünk a Felcsút van (72, 33.3%), a Paksnak 41 (41.5%), a Vadásztölténygyárnak 32 (28.1%) volt, az utolsó mindkét mutatóban a KTE (26, 23.1%). A progresszív passzok pontosságában mi vagyunk a legjobbak (77%, 1361), az utolsó a Mezőkövesd (62.9%, 1260). A progresszív futások, avagy a megindulások számában mi vagyunk az elsők (330), a második a DVTK (292), a harmadik a DVSC (240). A Fehérvárnál ez a mutató 220, a három legrosszabb a Mezőkövesd (207), a Felcsút (202) és a Paks (191). Mélységi passzunk (ez az ellenfél kapujának középpontjától mért 20 méteres félkörbe indított passzok neve) is nekünk volt a legtöbb, 218. A második legtöbb a Felcsútnak (149), a harmadik a DVTK-nak (139) van, a Fehérvár a negyedik (136), a Paks az ötödik (128). Három csapat van 100 alatt, a KTE (96), a ZTE (95) és a Kisvárda (89).