Gyorsan megnőtt az étvágy Fehérváron.

Az 1985-ben UEFA-kupa döntős Videoton legendás csatára, Szabó József szerint lassan félhetnek az ellenfelek a Sóstói Stadionban.

Meglehet, hogy a stadionunk valóban oroszlánbarlanggá változhat, mert a sok bukdácsolás után végre kiegyenesedett a csapatunk. Az illetékesek rendet tettek a fejekben, és a játékoskeret frissítése révén kezd összeérni az együttes – mondta minden idők második legeredményesebb fehérvári gólszerzője, aki egyben a Vidi Futballmúzeum igazgatója.

Az újpestiek elleni első negyedórát sürgősen feledjük el, utána viszont tempót váltott, a hajrában olykor nyomasztó fölényt harcolt ki a csapat, majd az utolsó 10 percben két gólt lőve megszerezte a győzelmet egy jó Újpesttel szemben. Tette mindezt úgy, hogy Kenan Kodro két tökéletes ziccert is elpuskázott. Remélem, nem kiabálom el, de a fegyelmezett edzésmunkán alapuló produktum felfelé vezető útra repít bennünket, akarat dolgában pedig egyre pozitívabb a változás.

Az Újpest-meccsen ellen a 86. percben a 24 éves francia Mamoudou Karamko küldött a léc alá egy három pontot érő lövést. De vajon mi lehet a jövője a francia mellett a német, osztrák és dán bajnokságot is megjárt támadónak, aki a Köbenhavnnal kétszeres dán bajnoki aranyérmes?

Bár még csak szokja az itteni körülményeket, ezért Bartosz Grzelak edző is jobbára csereként számol vele. A támadó fizikális mutatói nagyszerűek, úgy tippelem, Kodróval a közeli jövőben ideális támadó párost alkothat.

Szabó szerint a Genk elleni csütörtöki Európa Konferencia Liga-meccs után fáradtabb lehet az FTC, így őket is elkaphatják november 12-én a Groupama Arénában.

A jelszó: irány a dobogó! Revansot vehetünk a Fradin az odahaza augusztus ötödikén elszenvedett 3-5-ös fiaskóért. Fontos, hogy idegenbeli mérlegen is javítson a csapat.

forrás: metropol.hu