Márton Gréta elmondta, hogy várja már a közös munkát Martin Albertsennel, emellett a Bajnokok Ligájáról és a világbajnokságról is beszélt.

Márton Gréta

Óriási újdonságot jelent nekem Martin Albertsen, hiszen felnőttszinten én még csak Elek Gábor és Golovin Vlagyimir keze alatt dolgoztam. Gábor nagyon közel állt hozzám, de ezzel már nem szabad foglalkozni, előre kell tekinteni. Én nagyon várom már a közös munkát Martin Albertsennel. Kíváncsi vagyok az új módszerekre, és nagyon szeretnék tanulni. A Bajnokok Ligájában minden évben halálcsoportba kerülünk, ehhez már hozzá vagyunk szokva. Összekerültünk többek között a BL-győztes Vipersszel, az Esbjerggel, a Metzcel, a Rapid Bukaresttel… Valamennyien erős csapatok. Mindent bele kell adnunk, és ezzel nem is lesz gond. Arra nem támaszkodhatunk, hogy majd a keresztbe játszás után esetleg könnyebb ellenfelet kaphatunk. Mindig van feljebb, de nem tudom, hogy túlszárnyalhatjuk-e az előző szezon eredményességét. Az előző szezonunkban sem volt benne ez a bravúr, mindenesetre az előző idényből tudunk erőt meríteni. Tudjuk jól, bármi megtörténhet, és azt is, hogy kire támaszkodhatunk. Amint vége lett a VB-sorsolásnak, az volt a visszhang, hogy ennél könnyebb csoportba nem is kerülhettünk volna. Ez majd a pályán kiderül, én mindenesetre óvatos vagyok. Lesznek kemény meccseink, egy VB-n általában ez így szokott lenni. A felkészülésünkből nem fogjuk kispórolni a munkát. Keményen edzünk, és csak magunkra kell koncentrálnunk annak érdekében, hogy jól szerepeljünk. Mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy az olimpia szempontjából kulcsfontosságú lesz az idei világbajnokság.

Női csapatunk július 20-án kezdi meg a közös felkészülést a Népligetben. Az edzőmeccsek programja is ismert már:

Július 28.: Debreceni VSC – Ferencváros
Augusztus 2.: Ferencváros – MTK
Augusztus 8.: Ferencváros – CSM Bukarest
Augusztus 11.: Ferencváros – Magyarország (zárt kapus)
Augusztus 19-20.: négycsapatos nemzetközi torna (Metz)
Augusztus 23.: Ferencváros – Debreceni VSC

Fradi.hu, Magyar Nemzet