Baranyába Gera Zolival, Erdélybe pedig a Fradi helyi származású játékosaival érkezik a Fradi Öregfiúk.
Továbbra is nagy szívvel és nagy sikerrel járja az országot a Ferencváros öregfiúk labdarúgócsapata, amely május 13-án, szombaton, Pécsett, egy nappal később pedig az erdélyi Kalotaszegen, egészen pontosan Körösfőn lép pályára. A hajdani kedvencekkel előbb Baranya megye fővárosában találkozhatnak a szurkolók, amikor is a PMSC megalakulásának 50. évfordulóját ünneplik a Fradi fellépésével. A pécsi stadionban a program már délben elkezdődik utánpótlás bemutatókkal, ezt követően 15 órától a Művész válogatott a Parlament válogatottjával méri össze tudását, majd 16.30-tól kerül sor a PMSC-FTC öregfiúk mérkőzésre, amelyen mindkét együttesben hajdani népszerű futballisták lépnek gyepre, éppenséggel a korábbi klasszis Gera Zoltán is, aki Pécsről igazolt annak idején a Fradiba, így aztán stílszerűen mindkét csapatban játszik-egy-egy félidőt. A Ferencváros küldöttsége már jóval a kezdés előtt megérkezik a városi stadionba, köztük a legendás Mucha Józseffel, a honi gólkirály Fischer Pállal, továbbá bajnokokat, kupagyőzteseket, az 1995-ös Bajnokok Ligájában szerepelt futballistákat is láthatnak a pályán a nézők, így Telek Andrást, Zoran Kunticsot, Bojan Lazicsot, Józsi Györgyöt, Bubcsó Norbertet és másokat is. A Ferencváros öregfiúk csapata nagy örömmel és lelkesedéssel utazik Pécsre, szeretnék az egykori sportbarátokkal méltón megünnepelni a PMSC jubileumát, s természetesen a mérkőzést követően ezúttal is lesz lehetőség a fradistákkal való közös beszélgetésre és fotózásra.
Május 14-én, vasárnap aztán már Kalotaszegen, Erdély szívében, a Bánffyhunyadtól hét kilométerre fekvő Körösfőn lép pályára az FTC öregfiúk együttese. A Kolozs megyei községben évek óta tervezik és szervezik a Fradi meghívását, ami most vasárnap végre megvalósul, a helyiek pedig az ünnep alkalmából a „Körösfő zöld-fehérbe öltözik” plakáttal köszöntik a kedvenceket. A Királyhágóhoz közeli községből a több mint négyszáz kilométeres távolsággal dacolva hagyományosan sokan jártak és járnak a mai napig is a Ferencváros mérkőzéseire az Üllői útra, ennek megfelelően lázasan készülnek a zöldek fogadására, a nagy érdeklődéssel várt mérkőzés pedig a romániai időszámítás szerint délután négy órakor kezdődik. A Fradi küldöttsége persze már jóval korábban Körösfőre érkezik, hogy legyen idő a szurkolókkal való közös beszélgetésre és fotózásra, amely a találkozó után is folytatódik, egészen estig. Az FTC együttesét az 1975-ös KEK fináléban szerepelt Mucha József, Rab Tibor, a korosztályának legtechnikásabb játékosa, Koch Róbert, a gólkirály Fischer Pál, az 1990-ben éppen az Erdélyből a Fradiba igazolt Szenes Sándor és Patkós Csaba, továbbá Bánki József, Bojan Lazics, Józsi György és sokan mások képviselik majd a Kolozsvárhoz közeli községben. A szervezők a körösfői Fradi-ünnepre szép számú közönséget és nagyszerű hangulatot várnak.





