Az úszó bajnokság negyedik napjának összegzése.

Úszás, 125. országos bajnokság, Kaposvár, 4. nap

Beszámoló: Fradi.hu, MÚSZ
Galéria: FTC úszás, MÚSZ, NSO
Futamok: MédiaKlikk

Szombaton az utolsó versenynapot rendezték meg a kaposvári úszó országos bajnokságon. Az esti döntőkben először Burián Kata állt rajtkőre 200 méter háton. A Fradi úszója az előfutamok során harmadik lett, a döntőben pedig 2:10.92-es idővel ezüstérmes szerzett. Ezután Kutasi Máté 50 méter mellen a B-döntőben az ötödik helyen végzett. Az este, egyben az országos bajnokság a 4×200 méteres gyorsváltókkal zárult. A nőknél a Mihályvári-Farkas Viktória, Burián Kata, Orbán Boróka, Fábián Bettina összeállítású FTC ezüstérmet nyert, míg a Mészáros Dániel, Versitz Ákos, Szűcs Ádám, Gálicz László összetételű férfi váltónk az ötödik lett. A Ferencvárosi Torna Club összesen 10 érmet, köztük egy aranyat, három ezüstöt és hat bronzot nyert a verseny során.

Sós Csaba, szövetségi kapitány: „Mihályvári-Farkas Viki ob-szereplése érthetetlen a számomra – keményen és jól dolgozott az elmúlt hónapokban, az edzéseken nyújtott teljesítménye alapján sokkal jobbat vártam tőle Kaposváron, esetében valami történhetett…