Dénes értékelt a tegnapi csoportkörzáró Európa Liga meccs után.

Dibusz Dénes

Nem voltunk elég agresszívek az első félidőben, semmi veszélyt nem jelentettünk a hazaiak kapujára, megköszönhetjük, hogy csak 1–0 lett a félidőben az állás. Ha már így alakult, hogy csak 1–0 volt, azt beszéltük a félidőben, hogy próbáljuk meg ezt minél tovább tartani. Nyilván a hazaiak játszottak eredménykényszerben, ezért nekik volt több veszíteni valójuk, ők lehettek egyre idegesebbek az idő előrehaladtával, próbáltunk várni a megfelelő pillanatra, hogy tudjunk helyzetet kialakítani, gólt szerezni. Azt gondolom, ez sikerült is, a második félidőben nem volt semmi probléma a játékunkkal, inkább előttünk adódtak nagyobb helyzetek. Sajnos nem nagyon találtuk el a kaput, de azt gondolom, hogy a második félidő sokkal emészthetőbb teljesítmény volt. Nem nekünk volt ez élet-halál mérkőzést, még akkor is, ha persze egy Európa Liga találkozó, azért akárhogy is nézzük, kiemelt fontosságú, de a hazaiaknak volt nagyobb a tét, és ezt meg is mutatták. A második félidőben felnőttünk hozzájuk, akár benne is lehetett volna az egyenlítés. Minden várakozást felülmúlt, a három hazai találkozó fantasztikus hangulatban telt, mindenkinek örök emlék marad. Jó volt megtapasztalni, hogy bármelyik ellenféllel felvettük a versenyt, eredményesek tudunk lenni ellenük, a komoly, magasan jegyzett játékosokkal szemben a mi játékosaink megállták a helyüket, ez nagyon pozitív a jövőre nézve. Ebből a csoportkörből szerintem merítettünk annyi erőt, hogy úgy menjünk neki a nyolcaddöntőnek, hogy tényleg nincsen vesztenivalónk, és remélhetőleg ott is sikerül egy bravúrt elérnünk.