Középpályásunk értékelt.
„Ez a mai mérkőzés nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Az elején kapott gyors gól átírta a forgatókönyvet, de még akkor sem kellett volna így szétesnünk. A játék sok eleme hiányzott, ami ahhoz kellett volna, hogy megfordítsuk ezt a mérkőzést. A második félidőben már többet kockáztattunk, többet mentünk előre, de sajnos a kontráit elég jól kihasználta az ellenfél” – értékelt a lefújást követően Vécsei Bálint a találkozót közvetítő M4 Sport kamerája előtt.
„Igazából nem hiszem, hogy ennyi lenne a társaságban, mert eddig is voltak komoly mérkőzéseink, azokat is meg tudtuk oldani. Tudtuk, hogy olyan játékosaik vannak, akik a legkisebb hibát is megbüntetik. Mi viszont elég nagy hibákat követtünk el, és ki is használták ezeket” – fogalmazott a Ferencváros középpályása.
„Kicsit bealudtunk a mérkőzésbe, lassan járattuk a labdát, és amit elterveztünk, a labdaszerzések utáni gyors átmenetek végrehajtását, az gyakorlatilag elmaradt. Sokszor és lassan értünk labdához és ezzel nem tudtuk megbontani őket. A második félidőben ezen szerettünk volna javítani, de nem sikerült” – fejtegette Vécsei.
„Csalódottak vagyunk, mert hazai pályán nem tudtunk továbbjutni, ami nagyon fájó. Azt hittük, hogy itthon sikerülhet. Nem adjuk fel, holnaptól már a következő mérkőzésre készülünk és el akarjuk érni az Európa Liga csoportkörét. Az elmúlt három évben legalább ezt sikerült elérni, nem akarjuk most sem alább adni” – tekintett a jövőbe a válogatott játékos.
Kivonat: NSO




