A budapesti Szent Kereszt Plébánián.

Április 22-én, pénteken végső búcsút vettek az FTC egykori labdarúgójától, vezetőedzőjétől, a március 31-én, életének 88. évében elhunyt Friedmanszky Zoltántól. A néhai támadót a budapesti Szent Kereszt Plébániában búcsúztatták családja, korábbi labdarúgók és klubunk képviselőinek jelenlétében.

Friedmanszky Zoltán 1957-ben igazolt a Ferencvároshoz, 1964-ig szolgálta klubunkat játékosként. Összesen 162 mérkőzésen viselte az FTC mezét, 83 gólt szerzett, első szezonjában rögtön társgólkirály lett. Kétszer nyert magyar bajnokságot, egyszer Magyar Kupát, de tagja volt az 1963-as VVK-elődöntős, valamint a legendás, 1965-ös Vásárvárosok Kupája-győztes csapatunknak is. Aktív sportpályafutása után két időszakban is az FTC utánpótláscsapatainál dolgozott, 1978 és 1980 között a Ferencváros felnőttcsapatának vezetőedzője volt.

Nyugodjék békében, Friedmanszky Zoltán! Emlékét örökké megőrizzük!

Fradi.hu