Joao Janeiro elmondta, hogy a kiállítás jogos volt.

Peter Stöger

Az eredmény magabiztos győzelmet mutat, de a játék hosszú ideig nem így nézett ki, de a vége rendben van. A Kisvárdának voltak jó momentumai, a szünet után voltak nagy helyzeteik, ekkor kellettek Dibusz Dénes védései. Örülök a győzelemnek és jó volt látni, hogy a fiúk élvezték a játékot. Nem az én érzéseim a fontosak, egy új edzőnek nincsenek jó pontjai, az eredményeket kell szállítanunk, jó meccseket kell játszanunk. Az nem jó szituáció, hogy több mérkőzést is elveszítettünk hazai pályán, de azt is mellé kell tenni, hogy nyertünk Fehérváron, Pakson és itt is, erős ellenfelekkel szemben, ez is a valósághoz tartozik. Cél volt az európai csoportkör is, oda is sikerült bejutni, szerintem egy nagyon nehéz csoportba, persze arról lehet beszélni, hogy amit mutatunk az kevés-e vagy sem, mik az elvárások. Elfogadom a szurkolók érzéseit, elfogadom, hogy nem tölti el boldogsággal őket a jelenlegi helyzetünk. De nem teljesen értem, jól dolgozunk, a jelenlegi teljesítményünk alapján a bajnokságban annyi pontot érhetünk el, mint az előző években, mégis mindenki csalódott, valószínűleg a magam, a klub és a szurkolók elvárásai között nagyobb különbség van. A fejlődéshez idő kell, van hogy ezt megkapod, van hogy nem. De jól érzem magam itt, vannak gondjaink, de építjük a csapatot, ez a munkánk. 2-0 után felszabadultabbak lettek a játékosok, láthattuk is, hogy páran milyen magas minőséget képviselnek technikailag, de a legtöbbször persze a technika nem elég. A szünetben beszéltünk arról, hogy mi várható, jönnek majd a hosszú labdák, hogy támadni fogják a kipattanókat, jól lőnek távolról és támadni fogják a tizenhatost – és mégsem voltunk készek erre, néha van ilyen, elmondod az öltözőben, aztán idő kell ahhoz, hogy alkalmazkodjanak ehhez a pályán, most is ez történt, volt egy kis szerencsénk is, de ott volt Dénes és jól őrizte a kaput.

Joao Janeiro

Jó mérkőzés volt, amíg nem kerültünk emberhátrányba. A fordulók felében emberhátrányba kerültünk, ez “szokásunk”, de most ez más volt, mert a balhátvédünk állt ki, emiatt pedig három pozícióban is változtatnunk kellett, a Ferencváros pedig ezzel a helyzettel nagyon jól élt, a négy gólból három balról jött, ez mindent elmond. A játékvezetőkről nem fogok beszélni, a felvételek nyilvánosak. A piros lap jogos volt. A mérkőzés képe alapján túlzó a végeredmény, a Ferencvárosnak négy helyzete volt, ezekből négy gólt szerzett, ez jelenti a különbséget, nekünk volt hat vagy hét és nem találtunk be. Azért is túlzó, mert egy rossz képet ad a mérkőzésről. A kiállítás nagyon megváltoztatta a meccset, olyan helyzetet idézett elő, mint egy egyre növekedő hógolyó, a pozíciókban történő változtatásokban. De ilyen játék a foci. Nem mi vagyunk a legjobbak, ha ötöt lövünk, de nem is mi vagyunk a legrosszabbak, ha kapunk négyet. A játékosokra büszke vagyok, mert emelt fővel játszottak végig. Ez a futball varázsa, a szünet után nem lett volna meglepetés, ha pár perc alatt lövünk hármat, mert a helyzeteink megvoltak, de nem így történt, és jött a piros lap, menni kell tovább.