Danuta a jövőjéről is beszélt a futam után.

Kozák Danuta vasárnap a Kozák, Csipes Tamara, Kárász Anna, Gazsó Dóra Alida összeállítású női kajaknégyes tagjaként a K-4 500-as távon volt érdekelt. A hatszoros olimpiai bajnok és 15-szörös világbajnok FTC-sportoló irányította csapat kedvező előjelekkel várhatta a versenyt, hiszen a magyar egység 2009 óta csupán egyszer talált legyőzőre világversenyen. Az ötös pályáról indult magyar hajó kissé beragadt a rajtnál, melyet a fehéroroszok kaptak el a legjobban. Féltávnál, 250 méternél 0.84 másodperces hátránnyal álltak Kozák Danutáék, akik ezt követően megindították a rájuk jellemző nagy hajrát. Végül azonban ez kevésnek bizonyult, a későbbi győztes Fehéroroszország ugyanis 16 századot megőrzött előnyéből, így Magyarországot megelőzve világbajnok lett. Harmadikként az oroszok futottak be.

Kozák Danuta jövőjét sokan firtatták az olimpia után, most a döntőt követően tiszta vizet öntött a pohárba. “2024-ig szerződésem van a Ferencvárossal, úgyhogy folytatom!” – szögezte le a hatszoros olimpiai bajnok.