Ez az állítás minden Dózsa-meccs környékén felmerül. Ezért megnéztük, hogy a két legfontosabb mérhető egzakt kategóriában, a nézőszámban és az eredményességben ez mennyire igaz az elmúlt 40 évben.

A Fradi az elmúlt negyven év legnagyobb részében a legtöbb nézőt vonzó csapat volt, hazai meccseinket tekintve ez tíz alkalommal nem volt igaz, az 1997 és 2012 közti 15 évben volt mindahány. A Dózsa mindössze kétszer, a 2005-06-os és a 2008-09-es szezonban fogadott több nézőt, mint mi.

A Dózsa átlagosan a 7-8. helyen végzett a nézettségi rangsorban, a legnépszerűbb öt csapat közé nyolc alkalommal kerültek, tízen kívülre pedig hétszer. Az elmúlt 40 évben (a változó meccsszámokkal nem számoló, durva) nézőszám átlagunk több, mint a duplája a lilákénak (10.610 – 4.513), az övék az NBI-es átlag (4.694) alatt van picivel. Természetesen 2006-2009 közt minket a törvénytelen kizárás sújtott, az elmúlt 2 szezonban pedig korlátozások vannak a meccsrejárást illetően. A lilák visszaesése az utóbbi két szezonban ahhoz is köthető, hogy zárt kapuk mellett kellett és kell ma fogadniuk minket: a 2017-18-as szezonban például a Fradi-meccsek nélkül a nézőszámuk 3.662 helyett kétharmadannyi, 2.435 lett volna, hisz a pályabezárások miatt csak 11 nézők előtt megrendezett találkozójukból kettőt is ellenünk játszottak.

Az elmúlt 40 évben a Ferencváros a legeredményesebb csapat 9 bajnoki címével és 9 kupagyőzelmével, a lilák az ötödikek 2 bajnoki címmel és 6 kupagyőzelemmel – ebben az évezredben csak a Magyar Kupában értek el sikert, háromszor. A Fradi után a második a Honvéd (8+6), a harmadik a DVSC (7+6), a negyedik az MTK (5+3), a lilákat a MOL (3+2) és a Győr (3+0) követi.

(A nézőszámadatok a magyarfutball.hu fantasztikus adatbankjából származnak.)