A mai meccs kommentátorát, Lukács Viktort kérdezték.

Milyen a mérkőzés előtti hangulat Kijevben? Nézők előtt rendezhetik meg a találkozót?
A hétvégén oldották fel a járványügyi korlátozásokat Ukrajnában, de a mérkőzést nézők nélkül rendezik meg. Noha népességarányosan nagyjából megegyezik a napi fertőzöttek száma a hazai adatokkal, meglepődve tapasztalom, hogy az emberek jelentős részén nincsen maszk az utcán és a helyi bevásárlóközpontokban sem.

Az FTC-nek nyernie kell az Európa Ligába jutásért. Milyen összecsapásra számít?
Hasonló találkozóra, mint a budapesti volt. Rutinosabb csapat a Dinamo Kijev, de nem gondolom, hogy olyan szintű, amivel nem bír el a Fradi. Igaz, a zöld-fehéreknek ez az első olyan éve, hogy ezen a szinten bizonyíthatnak és ez akár döntő faktor is lehet. A nyáron az FTC mutatott be olyan bravúrokat, amikből ki lehet indulni. A Celtic együttesét idegenben győzte le, a Moldénak pedig képes volt három gólt is lőni. Ha ezen a mérkőzésen a csapat legjobb arcát látjuk, azt, amelyik fegyelmezetten védekezik, és elöl kegyetlenül kihasználja a lehetőségeket, akkor nyerhet a vendég gárda. Ha tippelni kell, akkor én 2–1-es Ferencvárosi sikert mondanék.

Hol helyezkedik el ez a mérkőzés karrierjében?
Óriási mérföldkő ez a karrieremben. 25 éve, mikor Bajnokok Ligája-csoportkörös volt a Fradi, még csak négyéves voltam. Nem is emlékszem, hogy akkor láttam-e azokat a mérkőzéseket, utólag persze pótoltam őket. Erősen élnek bennem Knézy Jenő közvetítései, ahogy belekiabálta az éjszakába, hogy vezet a Ferencváros. Hihetetlen, hogy még nem vagyok harminc és én is megélhetek egy ilyen mérkőzést és közvetítést, elképesztő büszkeséggel tölt el. Egyenértékű az első világbajnoki mérkőzésemmel, de talán még azt is felülmúlja a komoly érzelmi kötődés és jelentősége miatt. Megpróbálom ezt az érzelmi telítettséget kizárni a felkészülésnél, nem izgulom túl előre a találkozót. Úgy próbálom felfogni és a helyén kezelni, ahogy a sportolók szokták.

Teljes beszélgetés: M4 Sport